Bezpieczna i zdrowa klimatyzacja do domu

Klimat ulega ociepleniu. Upały w Polsce nie doskwierają nam już tylko okazjonalnie, ale stały się nieodzownym elementem lata. Od kilku tygodni borykamy się z tropikalnymi temperaturami, których nie sposób znieść bez urządzeń chłodzących powietrze. Jednak czy używana przez ciebie klimatyzacja jest bezpieczna dla zdrowia?

Dlaczego tradycyjna klimatyzacja nie jest zdrowa

Decydując się na klimatyzację do domu czy mieszkania, musimy pamiętać o kilku ważnych czynnikach, które sprawiają, że jej używanie wcale nie jest takie zdrowe, jak nam się wydaje. Przede wszystkim ważna jest odpowiednia konserwacja urządzenia, czyli regularne jego czyszczenie z osiadających grzybów i bakterii. Większość klimatyzacji nie ma funkcji przypominającej o konieczności dezynfekcji, dlatego trzeba samodzielnie kontrolować jej stan. Brud i zarazki wywiewane z systemu chłodzenia są jedną z najczęstszych przyczyn chorób układu oddechowego oraz alergii. Warto też wiedzieć, że nawet czysta klimatyzacja używana regularnie nie jest korzystna dla zdrowia, ponieważ istotnie wysusza powietrze.

Chory mężczyzna, dmucha w chusteczkę jednorazową

Klimatyzatory nie są też tanią inwestycją. Pomijając wydatki związane z kupnem i instalacją, na całkowity koszt utrzymania składają się też konserwacja oraz cena pobieranej energii elektrycznej. Zakładając, że z klimatyzacji korzystamy codziennie przez ok. 6 godzin na dobę, a ponadto regularnie ją czyścimy to za trzy letnie miesiące użytkowania przyjdzie nam zapłacić średnio 1000 złotych!

Alternatywa dla tradycyjnej klimatyzacji

Wysoka temperatura znacznie pogarsza jakość snu, a ponadto przyczynia się do chronicznego zmęczenia i wycieńczenia organizmu. Dlatego pewne jest, że urządzenia chłodzące są niezbędne do normalnego funkcjonowania w najgorętszych miesiącach roku. Warto jednak przyjrzeć się nowemu, a przede wszystkim bezpiecznemu rozwiązaniu problemu gorącego powietrza w domu, jakim są klimatyzatory ewaporacyjne. Co to takiego? Jest to dodatkowa funkcja, wbudowana w oczyszczacze powietrza, która dodana została w odpowiedzi na potrzeby konsumentów poszukujących zdrowej alternatywy dla domowej klimatyzacji.

Młoda para odpoczywa na zielonej sofie. W tle aneks kuchenny

Naturalne chłodzenie z funkcją oczyszczania

W przeciwieństwie do tradycyjnych, klimatyzatory ewaporacyjne do chłodzenia wykorzystują wodę, dzięki czemu generowane chłodne powietrze ma odpowiednią wilgotność. To oznacza, że oddychamy zdrowym, orzeźwiającym i chłodnym powietrzem. Dodatkowo zmniejszamy ryzyko ataków alergii, astmy czy innych chorób układu oddechowego. Korzystający z tego rozwiązania użytkownicy jednogłośnie potwierdzają, że zwiększa się jakość ich snu, a stan skóry ulega znacznej poprawie.

Kolejny ważnym atutem jest to, że z oczyszczaczy powietrza korzystać możesz przez cały rok, a nie tylko w miesiącach letnich. Dodatkowo koszty zużycia energii generowane przez oczyszczacz z funkcją klimatyzatora są nieporównywalnie niższe, ponieważ średnio jest to kwota od 6 do 14 złotych miesięcznie. Jeśli chodzi o konserwacje urządzenia to większość z nich posiada wbudowaną funkcję przypomnienia o konieczności wymiany filtrów, a częstość ich zmiany jest zależna od rodzaju urządzenia (żywotność filtrów to od 2 do 10 lat).

Jeśli poza chłodzeniem zależy ci na zdrowiu i bezpieczeństwie to koniecznie sprawdź alternatywę, jaką jest klimatyzator ewaporacyjny. Jest to również idealne rozwiązanie dla alergików, astmatyków oraz dzieci, ponieważ istotnie zmniejsza ryzyko zachorowań, infekcji oraz reakcji alergicznych. Dodatkowo oczyszczacz sprawdzi się zarówno w upalne letnie dni, jak i smogową aurę w zimie, pozwalając cieszyć się czystym powietrzem cały rok.

[]