Nawilżacze powietrza Venta – kompleksowa troska o jakość powietrza

Nawilżacz powietrza Venta na europejskim rynku pojawił się w 1981 roku. Projektant i założyciel firmy Fred Hitzler stworzył zupełną nowość: airwasher, który łączy nawilżacz i oczyszczacz powietrza. Zadbał o najdrobniejsze szczegóły, by w niedługim czasie oferowane produkty stały się jednymi z najlepszych w swojej kategorii. Powszechnie dostępne dzisiaj urządzenia dbają o optymalną wilgotność wewnątrz pomieszczeń i usuwają zanieczyszczenia. Dodatkowa funkcja oczyszczania z alergenów sprawiła, że to urządzenia szczególnie polecane alergikom i astmatykom. Skuteczność w wychwytywaniu drobinek kurzu i pyłków potwierdza certyfikat ECARF, którym zostały uhonorowane wszystkie nawilżacze Venta.

Najwyższa jakość i komfort obsługi

Nawilżacze Venta nie tylko skutecznie nawilżają i oczyszczają powietrze w pomieszczeniach. Oprócz zaawansowanej technologii wyróżnia je również komfort obsługi. Posiadają wbudowane czujniki wilgotności i temperatury, dzięki którym kontrolują warunki w wybranej przestrzeni i mogą pracować automatycznie. Oferują także tryby nocny i manualne. Są wyposażone w interaktywne ekrany LCD, które dostarczają wiedzę na temat parametrów powietrza i umożliwiają kontrolę pracy. Airwashery mają też bardzo duże, nawet 12-litrowe zbiorniki na wodę, które zapewniają wielogodzinną nieprzerwaną pracę; dzięki funkcji auto-stop nie dochodzi do niechcianych awarii. Nawilżacze powietrza Venta mogą być wyposażone w timer i blokadę rodzicielską. Wybrane modele posiadają również wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie poprzez aplikację Venta Home. Są doceniane także ze względu na korzystne parametry – głośność od 22 dB i ekstremalnie niski pobór energii.

Airwasher Venta: nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym

Nowoczesne nawilżacze i oczyszczacze powietrza firmy Venta są pozbawione standardowych filtrów czy mat nawilżających. W ich miejsce niemiecki producent zastosował opatentowane dyski wielotarczowe VentWave™ 3D, które są stale zamoczone w wodzie, a podczas pracy obracają się i rozprowadzają nawilżone powietrze po pomieszczeniu. Na ich powierzchni zatrzymują się zanieczyszczenia w rozmiarze do 10 μm – to m.in. kurz i pyłki roślin. Opatentowana technologia jest inspirowana przyrodą – dyski przypominają budową wewnętrzną stronę liści. Nawilżacze Venta oferują bezpieczne nawilżanie ewaporacyjne, które nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków chemicznych. Cały proces jest więc bezpieczny dla użytkowników oraz domowych zwierząt. Co więcej, zapewnia dużą wydajność przy zachowaniu niskiej głośności i ekonomicznej pracy.
Nawilżacze powietrza z funkcją oczyszczania Venta są wyposażone w dodatkowy dysk higieniczny. Użytkownicy zyskują więc pewność, że w urządzeniach nie dochodzi do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone lampę UV-C, której skuteczność w zatrzymywaniu rozwoju bakterii sięga nawet 99,9%. Dzięki temu dyski nie wymagają wymiany, a więc nawilżacze Venta nie generują wysokich kosztów eksploatacyjnych.

[]