Czyste powietrze przyspiesza metabolizm

Każdy z nas marzy o szczupłej sylwetce, dlatego w internecie znajdziemy wiele „cudownych” sposobów na schudnięcie bez żadnego wysiłku. Tego rodzaju zapewnienia to zwykłe oszustwo, dlatego zamiast szukać diety cud, konieczne jest przede wszystkim przewartościowanie powodów, dla których chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Największą determinantą uzyskania odpowiedniej masy ciała powinno być zdrowie, bo zdrowy organizm to lepsze samopoczucie oraz większa odporność, a także lepszy metabolizm.

Odchudzanie zacznij od zdrowego snu

Nie będę skupiać się na nawykach żywieniowych, bo powinny być ustalane indywidualnie. Poruszę jednak inną kwestię, która istotnie wpływa na metabolizm, a bardzo często jest pomijana – jakość powietrza w naszym otoczeniu. Aby uzmysłowić istotę tego zjawiska, zadajcie sobie pytanie: która roślina ma większą szansę na normalne funkcjonowanie? Ta posadzona przy ruchliwej ulicy w centrum miasta czy może ta, która wsadzimy do żyznej ziemi blisko lasu? To samo dotyczy ludzi, jednak w naszym przypadku do prawidłowego funkcjonowania potrzebny jest zdrowy sen.

Słaby metabolizm to wina stresu

Przemęczenie, stres, czy nawet różnego rodzaju infekcje – to wszystko nasz organizm jest w stanie zniwelować dzięki regeneracji podczas snu. Jednak nie jest to możliwe, gdy cały czas przebywamy w zanieczyszczonym powietrzu. Warto zaznaczyć, że zmęczenie i stres prowadzą do podwyższonego poziomu kortyzolu, który przestawia nasz organizm w „tryb awaryjny”. Jak to wygląda w praktyce? Hormon stresu jest sygnałem zagrożenia, więc nasz mózg odbiera go jako impuls do odkładania tłuszczu i zatrzymywania jego rezerw, aby ochronić organizm przed nachodzącym niebezpieczeństwem. W ten sposób obniżamy metabolizm, przez co nawet zdrowa zbilansowana dieta nie odnosi zamierzonego skutku. Dodatkowo sytuacje stresowe lubimy wynagradzać sobie różnego rodzaju smakołykami: niezdrowymi przekąskami i fastfoodami. To wszystko składa się na błędne koło nawyków, które uniemożliwiają nam uzyskanie zdrowej i szczupłej sylwetki, a przede wszystkim dobrego samopoczucia.

Jonizacja a metabolizm

Aby temu przeciwdziałać producenci oczyszczaczy powietrza do nowych modeli wprowadzają funkcję przygotowania pomieszczenia do snu. Umożliwia ona intensywne oczyszczenie pokoju i neutralizację znajdujących się w nim zanieczyszczeń. Szczególnie dobrze na nasz metabolizm wpływa jonizacja, która stosowana regularnie poprawia samopoczucie i znacząco podnosi jakość snu. Więcej o jonizacji przeczytać możecie w ostatnim wpisie mojego brata Antka. Jeśli więc rozważacie zakup oczyszczacza powietrza, warto zwrócić uwagę czy posiada funkcję jonizacji, która poza zbawiennym wpływem na sen i samopoczucie, pozwala również skutecznie sterylizować pomieszczenia podczas choroby jednego z członków rodziny.

Zacznij od podstaw

Nikt nie lubi, gdy jego praca nie przynosi efektów, bo przecież to właśnie one motywują nas do dalszego działania. Dlatego zanim rozpoczniemy podróż po lepszą sylwetkę, zadbajmy o podstawy. Jeśli uda nam się utrzymać poprawny poziom metabolizmu, podkręcenie go dzięki kilku drobnym zmianą nawyków żywieniowych naprawdę nie będzie trudne.

[]