Dlaczego oczyszczacz powietrza pomoże ci oszczędzić

Moi przyjaciele często narzekają na kiepską jakość powietrza w Polsce. Muszę się z nimi zgodzić w tej kwestii, jednak samo narzekanie nic nie zmieni. Walką o ochronę środowiska zajmuje się moja córka Marysia, ja natomiast jestem człowiekiem praktycznym, który ceni sobie wygodę. Zależało mi na szybkiej poprawie jakości powietrza w naszym domu, więc postanowiłem poszukać gotowych rozwiązań. Tak właśnie trafiłem na oczyszczacze powietrza.

To było trzy lata temu. Dziś planuję zakup kolejnych dwóch urządzeń. A moi przyjaciele pomimo, że wciąż narzekają na jakość powietrza, nie chcą się zdecydować na taką inwestycję. Dlaczego? Jak wiele osób mają jeden argument: pieniądze. Koszty kupna, prądu, eksploatacji urządzenia – wymieniać można wiele, jednak nie ma to sensu, bo te zarzuty to kompletny mit. Oczyszczacz powietrza wcale nie jest drogi! Nie wierzysz? To przeczytaj i dowiedz się, dlaczego oczyszczacz powietrza jest przyjazny dla domowego budżetu.

Niskie zużycie prądu


Wysokie rachunki za prąd to pierwszy argument przemawiający przeciwko zakupie oczyszczacza. Jednak prawda jest taka, że oczyszczacz zużywa średnio tyle samo prądu co żarówka energooszczędna. Oczywiście urządzenia różnią się między sobą mocą, ale miesięczny koszt zużycia prądu, przy oczyszczaczu dedykowanemu do 40 metrowego pomieszczenia, to zaledwie 8 zł miesięcznie!

Nie chorujesz – nie wydajesz


Ostatnio z żoną liczyliśmy, ile pieniędzy wydawaliśmy na leki. Nasza rodzina ma pięć osób. W sezonie zwiększonych zachorowań zazwyczaj troje z nas łapała jakąś infekcję. Jakość powietrza w Polsce zmniejsza odporność, więc nie trudno jest się zarazić. Nasze młodsze dzieci bardzo łatwo łapały infekcje i scenariusz był zawsze ten sam: oni zdrowieli, my zaczynaliśmy chorować. W tym czasie wydawaliśmy dużo na leki, suplementy, witaminy. Mieliśmy też pomniejszoną wypłatę z uwagi na zwolnienia lekarskie. Chorowanie kosztowało nas zatem między 1500 a 1800 zł, czyli tyle samo ile wydalibyśmy kupując średniej klasy oczyszczacz. Odkąd go mamy chorujemy rzadko, a nawet jeśli to nie zarażamy się od siebie, ponieważ jonizator umożliwia skuteczną neutralizację wirusów i bakterii w pomieszczeniach.

Koniec z alergią


Moja najmłodsza córka Tosia od urodzenia ma problemy z alergią. Często chorowała, była wciąż osłabiona i praktycznie przez dziesięć miesięcy w roku borykała się z uciążliwymi objawami. Na leki wydawaliśmy krocie, a co najgorsze niekoniecznie jej one pomagały. Głównie z myślą o niej rozpocząłem poszukiwania pierwszego oczyszczacza. I to była najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć. Kupiliśmy urządzenie Sharpa z funkcją jonizacji, z której korzystaliśmy codziennie. Po dwóch miesiącach użytkowania zauważyliśmy u Tosi znaczną poprawę! Objawy się zmniejszyły, a sama córka nabrała energii i lepszego samopoczucia. Po trzech latach regularnego stosowania możemy powiedzieć, że Tosia bierze leki jedynie w okresie wzmożonego pylenia, a ataki alergiczne są bardzo rzadkie w porównaniu z poprzednim okresem. Córka czuje się lepiej, a my mniej wydajemy na wizyty u lekarzy i leki. To kolejna duża oszczędność w budżecie.

Inwestycja na lata

Należy pamiętać, że oczyszczacza powietrza nie kupujemy na jeden sezon. Jest to urządzenie, które będzie nam służyło przez długie lata. Dlatego nawet jeśli jednorazowo kwota 1500 złotych wydaje nam się wysoka to szacując jakie oszczędności nam przyniesie, jest to naprawdę opłacalny zakup.

Dodatkowa oszczędność


Na koniec chciałbym wspomnieć o dodatkowych oszczędnościach, takich jak na przykład sprzątanie. Oczyszczacz pochłania kurz, dzięki czemu nasz dom nie wymaga tak częstego sprzątania. Ponadto zajmuje nam ono teraz mniej czasu. Funkcje takie jak Spot w urządzeniach marki Sharp, pozwalają nam oszczędzać na pralni chemicznej, ponieważ samodzielnie dezynfekujemy ubrania, meble oraz inne przedmioty domowego użytku.

Jak widzicie nawet szybka kalkulacja pozwala obalić mit, że oczyszczacz powietrza jest drogi. Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale też coś dużo ważniejszego: zdrowie naszej rodziny. Zdecydowanie warto kupić oczyszczacz powietrza! Dla tych, którzy nie mają odłożonej gotówki na taki zakup polecam opcję rat 0%. Pamiętajcie również, żeby kupować u sprawdzonych dystrybutorów, aby zachować gwarancję producenta.

[]