Filtry do wody do domu i biura – polecane modele

Picie filtrowanej wody, oprócz walorów smakowych i zapachowych, ma także znaczenie ekologiczne oraz ekonomiczne. Planujesz zakup urządzenia filtrującego wodę? Sprawdź zestawienie polecanych przez nas filtrów do wody do domu i biura – zdążysz się w nie zaopatrzyć jeszcze przed upałami!

Czy warto stosować filtry do wody?

Zastosowanie urządzeń filtrujących wodę w domu lub biurze ma wiele korzyści – od smakowych, po ekologiczne. Ale nie tylko, ponieważ przynosi także sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Jak to możliwe? Zobacz, korzystanie z filtrów do wody poprawia jej smak i zapach, a dodatkowo ogranicza zużycie plastiku – możesz wreszcie skończyć z regularnym noszeniem ciężkich zgrzewek z plastikowymi butelkami wypełnionymi wodą oraz jej kłopotliwym magazynowaniem. Nie mówiąc już o ciągłym wynoszeniu mnóstwa pustych butelek do kosza na śmieci. Dzięki urządzeniom filtrującym odzyskasz swój czas, zaoszczędzisz na zakupie wody butelkowanej, a dodatkowo ulżysz środowisku. To naprawdę ma znaczenie, zwłaszcza, że w sezonie letnim przeciętna czteroosobowa rodzina dziennie zużywa kilka, a czasami nawet kilkanaście litrów butelkowanej wody. A potem opróżnione butelki wyrzuca. Do recyklingu trafi natomiast niespełna kilka procent wszystkich plastikowych opakowań, reszta zostanie na wysypisku lub w oceanach przez lata.

Przechowywanie żywności i napojów w plastikowych opakowaniach ma negatywny wpływ na zdrowie – mikroplastik przedostaje się do naszego organizmu osłabiając układ odpornościowy, gromadzi się także w nerkach, wątrobie czy mózgu oraz przyczynia się do problemów z płodnością. Używanie plastiku można jednak skutecznie ograniczać, m.in. dzięki skutecznym filtrom do wody. Nie musisz sięgać po kolejną plastikową butelkę – wystarczy zamontować nablatowy lub podblatowy filtr do wody, aby mieć wodę gotową do spożycia zawsze wtedy, gdy potrzebujesz.

Filtry do wody – na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne systemy uzdatniające wodę, oprócz wielostopniowej filtracji, w tym odwróconej osmozy, mogą także mineralizować oraz podgrzewać wodę. Zazwyczaj nie wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego, ponieważ do skutecznej pracy wystarczy im ciśnienie wytworzone w sieci wodociągowej.

Zaawansowane technologicznie urządzenia filtrujące posiadają kilkustopniowy system filtracji. W pierwszym etapie z wody  usuwane są osady, takich jak pył, muł, rdza, piasek, ziemia itp. Następnie filtr neutralizuje cząsteczki stałe, substancje organiczne i nieorganiczne oraz pozostałości chloru czy lotnych związków organicznych (VOC). W procesie odwróconej osmozy zostają natomiast wyeliminowane metale ciężkie (arsen, bar, chrom, kadm, ołów, rad, selen), szkodliwe chemikalia oraz wirusy czy bakterie. Niektóre urządzenia zawierają także filtr, który usuwa materiały wydzielające nieprzyjemne zapachy i poprawia smak wody, a także filtr mineralizujący, który wzbogaca przefiltrowaną wodę w wapń, magnez i potas.

Filtry do wody do domu i mieszkania

Montując filtry do wody w swoim domu zyskasz wodę o wysokiej jakości – smaczną, a do tego krystalicznie czystą. Zdatną do picia i przygotowywania posiłków o każdej porze.

Specjaliści zalecają filtry do wody wykorzystujące proces odwróconej osmozy, ponieważ dają one pewność, że wszystkie zanieczyszczenia, drobnoustroje i szkodliwe substancje zostaną z niej usunięte i nie będą negatywnie odbijały się na naszym zdrowiu.

W sklepie idealnepowietrze.pl znajdziesz filtry do wody renomowanych producentów, które wykorzystując wieloetapowy system filtracji zapewnią zdrową i smaczną wodę. W domu i mieszkaniu sprawdzą się:

  • Miraqua Alfa – kompaktowy dystrybutor wody filtrowanej niewymagający podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej. Oferuje 3-stopniową filtrację – wykorzystuje odwróconą osmozę, filtr węglowy i filtr kompozytowy z włókna węglowego oraz na bieżąco informuje o jakości wody. Filtr do wody posiada rdzeń z uszlachetnionej stali, dzięki któremu nagrzewa wodę na kawę w zaledwie trzy sekundy.
  • Coway Eden Spring P-08L – nablatowe urządzenie do filtrowania wody z filtrem odwróconej osmozy oraz opcją mineralizacji. Dzięki niewielkim rozmiarom zajmuje niewiele miejsca, świetnie sprawdzi się nawet w małej kuchni. Do działania wykorzystuje ciśnienie wody, nie wymaga więc podłączenia do gniazda elektrycznego. Intuicyjna obsługa umożliwia korzystanie ze zdrowej i czystej wody nawet małym dzieciom.
  • Coway Cave Spring P-160L – podblatowy filtr do wody wyposażony w filtr odwróconej osmozy oraz opcję mineralizacji. Działa wykorzystując ciśnienie wody, nie trzeba więc podłączać go do gniazda elektrycznego. Posiada wbudowany zbiornik magazynujący czystą wodę, dzięki czemu możesz zaoszczędzić sporo miejsca.

Filtry do wody do domu i biura

W domu i w biurze znajdą zastosowanie:

  • Miraqua Yota – kompaktowy dystrybutor wody filtrowanej z zaawansowaną technologią oczyszczania. Wykorzystuje filtry PAC i kompozytowy CF z włókna węglowego, a dodatkowo ma wbudowaną lampę UV-C o właściwościach bakteriobójczych. Zapewnia elektrolizę z użyciem stałego elektrolitu polimerowego czwartej generacji, dzięki któremu woda jest bogata w wodór będący antyoksydantem. Oferuje sześć temperatur, a rodzice doceniają go za blokadę na wyższych temperaturach, która chroni dzieci przed poparzeniem.
  • Coway Thermal Spring CHP-250L – dystrybutor wody z filtrem w wersji nablatowej, z wbudowaną odwróconą osmozą oraz opcją mineralizacji. Może dystrybuować wodę gorącą, zimną oraz o temperaturze pokojowej. Ponadto, oferuje opcję dozowania ustalonej ilości wody oraz blokadę wody gorącej.

Filtry do wody do biura

W biurach, recepcjach czy poczekalniach sprawdzą się:

  • Coway Tower Spring CHP-590R – wolnostojący dystrybutor wody z filtrem i wbudowaną odwróconą osmozą oraz opcją mineralizacji. Oferuje wodę o różnej temperaturze: od gorącej, przez letnią, a na zimniej kończąc. Ponadto, posiada opcję dozowania ustalonej ilości wody oraz blokadę gorącej wody. Możliwość dozowania wody o różnej temperaturze ułatwi parzenie kawy lub herbaty, a także podawanie schłodzonych napojów. Ten bezbutlowy dystrybutor jest intuicyjny w obsłudze, posiada minimalistyczny pulpit sterujący, który w czytelny sposób informuje o stanie urządzenia, wybranym trybie dozowania czy temperaturze wody ciepłej i zimnej.

 

Zaplanuj zakup filtra do wody, który zaspokoi potrzeby mieszkania, domu, małego i średniego biura zanim upały zagoszczą u nas na dobre. Nowoczesne filtry do wody to inwestycja, która zwróci się z nawiązką. Przyniesie realne oszczędności w budżecie, zmniejszy ilość szkodliwego plastiku krążącego w środowisku, a także będzie miała pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Zapytaj doradców klienta ze sklepu idealnepowietrze.pl który filtr do wody najlepiej spełni wszystkie Twoje potrzeby.

 

[]