Filtry do wody Miraqua: Innowacyjne rozwiązanie dla czystej i zdrowej wody

Jakość wody, którą codziennie wykorzystujemy w naszych mieszkaniach i domach, jest niezwykle ważna. Aby nie narazić siebie i swoich bliskich na picie zanieczyszczonej wody, warto inwestować w rozwiązania, które zapewnią nam ją czystą i zdrową. Jednym z takich produktów jest filtr do wody Miraqua.

Kranówka – czy zawsze jest zdatna do picia?

Woda z kranu nie zawsze jest krystalicznie czysta i smaczna. Może zawierać piasek, rdzę i osady, ale także różne niepożądane substancje chemiczne, jak pestycydy, metale ciężkie, chlor czy mikroorganizmy. Co więcej, w niektórych regionach woda z kranu może mieć nieprzyjemny smak lub zapach, co spowodowane jest pojawieniem się w niej nadmiernej ilości chloru czy siarkowodoru. Filtracja wody może pomóc w zredukowaniu ilości tych substancji, co sprawi, że woda będzie zdrowsza i lepsza w smaku.

Woda gotowana w czajniku zawiera metale ciężkie

To jednak nie wszystko – jest jeszcze jeden ważny aspekt, który dotyczy kranówki gotowanej w czajniku. Aby była ona zdrowa i zdatna do picia, powinniśmy zagotowywać jej tylko tyle, ile jesteśmy w stanie zużyć, w przeciwnym wypadku niewykorzystany nadmiar wody po prostu wylać. Większość natomiast popełnia ten sam błąd i zagotowuje ją ponownie.

Dlaczego nie powinniśmy tego robić? Ponieważ w czajniku mamy do czynienia z liniowym wzrostem zawartości wszystkiego, czego nie chcemy, czyli choćby metali ciężkich i kamienia. Wrząca woda paruje zmniejszając swoją objętość, natomiast szkodliwe związki w niej zawarte pozostają, a co więcej, ich ilość zwiększa się po każdym zagotowaniu wody. Korzystając z gorącej wody pobranej z filtra unikamy spożywania nadmiernej ilości metali ciężkich, ponieważ w filtrowanej wodzie ich nie ma.

Spożywanie wody filtrowanej ma też aspekt ekologiczny i ekonomiczny. Zamiast kupować butelkowaną wodę, można pić wodę filtrowaną, co jest bardziej przyjazne dla środowiska. A poza tym woda filtrowana jest zwykle tańsza niż woda butelkowana. Inwestycja w odpowiedni filtr może więc przynieść oszczędności w dłuższej perspektywie, ponieważ nie trzeba już będzie kupować wciąż nowych butelek wody. W zamian zyskasz krystalicznie czystą wodę zawsze, gdy będziesz jej potrzebował.

Wybieramy filtr do wody

Pisaliśmy już na co zwrócić uwagę przy wyborze filtra do wody oraz o polecanych modelach filtrów do wody do domu i biura. Tym razem przyjrzymy się najchętniej wybieranej marce filtrów do wody. Jednymi z topowych urządzeń przeznaczonych do filtrowania wody, polecanymi przez specjalistów, są dystrybutory do wody Miraqua.

 

Miraqua – jakość i smak

Nablatowy dystrybutor wody Miraqua Yota, który chłodzi, grzeje, filtruje oraz opcjonalnie mineralizuje wodę, dzięki zaawansowanemu systemowi filtracji usuwa z wody drobnoustroje oraz substancje chemiczne takie jak chlor, pestycydy, metale ciężkie, wirusy i bakterie.

Woda w dystrybutorach Miraqua Alfa i Miraqua Yota poddawana jest procesom filtracji wielostopniowej. W pierwszym etapie – podczas filtracji wstępnej, skutecznie usunięte zostają zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek czy rdza. Następnie woda przechodzi przez membranę odwróconej osmozy, które zatrzymuje i usuwa pestycydy, mikroorganizmy, substancje organiczne czy związki radioaktywne. W ostatnim etapie przeprowadzana jest filtracja na węglu aktywnym połączona z funkcją mineralizacji, co poprawia smak i zapach wody. Woda zostaje wtedy wzbogacona w minerały, jak magnez, potas czy wapń, które są niezbędne dla zdrowia osób w każdym wieku.

Miraqua Yota dodatkowo wzbogaca wodę w wodór. Jak pokazują badania, nasz organizm lepiej przyswaja wodorowaną wodę niż zwykłą. Co więcej, woda bogata w wodór zapewnia również długotrwałe nawodnienie oraz działa neutralizująco na wolne rodniki, a przy tym regeneruje komórki oraz posiada właściwości przeciwzapalne.

Do domu i biura

Filtr nablatowy Miraqua może być zainstalowany w różnych miejscach, zarówno w Twojej kuchni, jak i w biurze, w firmowej recepcji oraz poczekalni. Miraqua Alfa posiada zbiornik na wodę o pojemności 3 litrów, natomiast Miraqua Yota zmieści jej aż 6 litrów. Z łatwością dobierzesz więc wielkość urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Dzięki swojej unikalnej konstrukcji, filtry Miraqua nie zajmują dużo miejsca i nie wymagają podłączenia do sieci wodnej i kanalizacji. Dodatkowo, dystrybutory wody wyposażone są w wskaźnik zużycia, który informuje o konieczności wymiany wkładów filtracyjnych, co zapewnia ciągłą skuteczność i odpowiednią jakość filtracji.

Nablatowy dystrybutor Miraqua dostarcza ciepłą wodę w około trzy sekundy, a do tego w sześciu zaprogramowanych wariantach temperatury – od wrzątku, po wodę idealną do zaparzania kaw, herbat, przygotowania mleka dla niemowląt oraz do łączenia z miodem czy o temperaturze pokojowej.

Korzystanie z filtra do wody Miraqua przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim zapewnia on smaczną wodę, idealną do przygotowywania napojów i posiłków. Dzięki wielostopniowej filtracji picie wody staje się przyjemnością, a potrawy smakują lepiej. Ponadto, korzystanie z dystrybutora wody Miraqua chroni zdrowie, dzięki eliminowaniu szkodliwych substancji chemicznych i mikroorganizmów. A także środowisko, ponieważ redukuje potrzebę kupowania butelek wody, co przyczynia się do tworzenia mniejszej ilości plastikowych odpadów.

Planujesz zakup filtra do wody? Zapraszamy do sklepu idealnepowietrze.pl – nasi specjaliści dopasują filtr do wody na miarę Twoich potrzeb.

 

 

[]