Gdzie szukać pomocy w doborze odpowiedniego miejsca dla oczyszczacza powietrza w swoim domu?

Wybór odpowiedniego oczyszczacza powietrza, który zaspokoi potrzeby domowników nie jest łatwy. Podobnie z wyborem miejsca, w którym najlepiej postawić urządzenie. Podpowiadamy, gdzie szukać pomocy w tej kwestii.

Planujesz zakup oczyszczacza powietrza. Mamy przynajmniej taką nadzieję. Przed nami trudna zima, a ciche przyzwolenie na palenie w piecu czymkolwiek – od śmieci, chrustu, po kiepskiej jakości węgiel sprawia, że dyskusja nad koniecznością posiadania oczyszczacza powietrza jest zbędna.

Postawienie oczyszczacza powietrza w domu lub w biurze powoli staje się równie ważną i oczywistą rzeczą jak kupno i wymiana opon samochodowych na zimowe. Da się co prawda jeździć na letnich, ale co to za komfort, nie mówiąc już o bezpieczeństwie.

Sklep specjalistyczny vs. sklep z elektroniką

Szukając odpowiedniego oczyszczacza powietrza w pierwszej kolejności musisz zastanowić się gdzie go postawić. Wbrew pozorom nie jest to taka prosta kwestia. Aby oczyszczacz działał sprawnie i wydajnie filtrował powietrze, musi stać w odpowiednim miejscu. Jego wybór zazwyczaj zależy od konkretnego modelu urządzenia. Są takie oczyszczacze, które sprawniej działają, gdy stoją pod ścianą, inne muszą stać przy oknie lub w miejscu, które zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Swoje rozważania i ewentualne dylematy związane z wyborem oczyszczacza powietrza warto skonsultować ze sprzedawcą, który na co dzień zajmuje się dystrybucją tego typu urządzeń. Specjalistów znajdziesz w sklepach specjalizujących się w sprzedaży oczyszczaczy powietrza.

Sklepy specjalistyczne mają tą przewagę nad sklepami, które sprzedają szeroką gamę sprzętów i urządzeń elektronicznych, że mając codzienny wgląd i dostęp do oczyszczaczy różnych producentów – od renomowanych typu Sharp, LIFEair, Blueair, Samsung, Elektrolux, Toshiba, Coway, Fellowes, po wersje budżetowe znają wady i zalety poszczególnych modeli oraz potrafią dobrać najbardziej optymalny model odpowiedni do Twojego wnętrza. Co więcej, idąc do sklepu specjalistycznego możesz zobaczyć i porównać choćby rozmiary wielu modeli oczyszczaczy powietrza oraz porozmawiać z osobą, która zna się na tym sprzęcie i może powiedzieć o ewentualnych mankamentach i niedogodnościach występujących podczas użytkowania wybranych modeli.

Sklep stacjonarny vs. sklep internetowy sprzedający oczyszczacze powietrza

Tutaj płynnie przechodzimy do pytania o miejsce poszukiwania urządzeń – lepszą opcją jest sklep stacjonarny czy internetowy? W sklepie stacjonarnym możesz porozmawiać ze sprzedawcą oraz zobaczyć interesujące Cię urządzenia. Natomiast w sklepie internetowym masz dostęp do szczegółowego opisu oraz zdjęć sprzedawanych urządzeń, a w razie pytań możesz skontaktować się ze sprzedawcami mailowo lub telefonicznie. To też dobra alternatywa, gdy zależy Ci na czasie.

gdzie-szukać-pomocy-oczyszczacz-powietrza

Sprawdzaj rankingi, porównania i blogi

Wybór odpowiedniego oczyszczacza powietrza to skomplikowany proces, ponieważ musisz rozważyć wiele kwestii i wziąć po uwagę różne parametry i funkcjonalności, które posiada dany model. Oprócz wyboru odpowiedniego miejsca, w którym postawisz urządzenie, weź pod uwagę:

  • Wielkość pomieszczenia, w którym ma pracować oczyszczacz – w prawidłowym doborze pomoże współczynnik CADR, który wyliczają producenci oczyszczaczy rekomendując dany model do określonej przestrzeni.
  • Rodzaj filtrów – standardowo w urządzeniu zamontowany jest filtr wstępny, HEPA i węglowy, które są w stanie zadowalająco oczyścić powietrze ze smogu i innych szkodliwych zanieczyszczeń, w tym alergenów. Gdy zależy Ci na bardziej zaawansowanych funkcjach – sprawdź modele z dodatkową jonizacją i nawilżaniem powietrza.
  • Tryb automatyczny – pozwala na samodzielną reakcję oczyszczacza na napływ zanieczyszczeń. Najlepiej, aby oczyszczacz miał laserowy czujnik pyłu PM2,5, czyli głównego wyznacznika smogu.
  • Głośność pracy – nie ma urządzeń pracujących bezgłośnie, ale warto wybrać sprzęt, który nie będzie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu oraz wypoczynku.
  • Cena i koszty eksploatacji – koszt zakupu urządzenia to jedno, dodatkowymi są regularne wymiany filtrów i zużycie prądu – warto je sprawdzić przed zakupem.
  • Rankingi i opinie użytkowników – to prawdziwa skarbnica wiedzy, w końcu po co uczyć się na błędach własnych, jeżeli można na cudzych? Przed zakupem poczytaj komentarze osób, które kupiły dane urządzenie oraz sprawdź co się w danym modelu sprawdza, a co niekoniecznie.

Gdzie najlepiej ustawić oczyszczacz?

A wracając do meritum, zazwyczaj warto postawić oczyszczacz w ograniczonej, ale otwartej przestrzeni. Najlepiej na podłodze w odległości co najmniej 20-30 cm od szafek, kanap i innych mebli, przy ścianie, ale tylko wtedy, gdy wlot powietrza nie jest zakryty, a także w okolicach okien, dzięki temu szybko i skutecznie wyłapie wlatujące zanieczyszczenia. O odpowiednie ustawienie wybranego przez Ciebie oczyszczacza powietrza zapytaj specjalistów pracujących w sklepie idealnepowietrze.pl.

Natomiast jeśli chcesz cieszyć się efektywnym i wydajnym sprzętem przez długi czas to nie stawiaj go w pobliżu grzejników, piekarnika czy kominka, ani w miejscach, gdzie panuje zbyt wysoka wilgotność powietrza.

 

[]