Jaki oczyszczacz wybrać do pokoju dziecka

Często można usłyszeć o tym, że powietrze jest zanieczyszczone. Dodatkowo w naszych domach nie brakuje kurzu i trzeba liczyć się z obecnością roztoczy i innych drobnoustrojów. W takiej sytuacji może pojawić się pytanie: jak należy postępować, aby chronić dziecko przed zanieczyszczeniami?

Zastanawiasz się nad tym, czy zakup oczyszczacza powietrza jest dobrym pomysłem? Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że najbardziej wskazany jest w okresie jesienno-zimowym. Sezon grzewczy ma to do siebie, że jakość powietrza wyraźnie spada głównie przez zwiększoną emisję pyłów i metali ciężkich. Jednak oczyszczacz jest także urządzeniem, które filtruje zanieczyszczone powietrze ze szkodliwych związków i mikroorganizmów. Jest bardzo przydatny alergikom i skutecznie obniża ryzyko schorzeń górnych dróg oddechowych.

Który oczyszczacz jest najlepszy

Zadajesz sobie pytanie, który oczyszczacz jest najlepszym rozwiązaniem? Na pozór łatwe pytanie niesie za sobą sporo wątpliwości. Na rynku jest całe mnóstwo możliwości i nie możemy zapominać, że mamy różne oczekiwania. Z tego powodu, najlepiej jest porównać kilka modeli i wybrać ten, który jest dla nas najlepszy. Oto kilka propozycji:

Winix Zero Compact

Jest to propozycja, która gwarantuje moc i łatwość obsługi. Jest to urządzenie, w którym zdecydowano się na zastosowanie unikalnej technologii WINIX PlasmaWave®. Technologia ta wytwarza cząsteczki hydroksylu, które pomagają zmniejszyć ilość bakterii, wirusów i gazów. Co więcej, nie dochodzi do wytwarzania szkodliwego ozonu.

Ideal AP 30

Warto zdecydować się także na oczyszczacz Ideal AP 30 Pro, którego wygląd możemy dopasować do pokoju malucha za pomocą unikalnego pokrowca z dowolną aplikacją (np. postaciami z bajkek lub komiksów). Jego unikalny filtr 360° klasy H14, który charakteryzuje się walcowatą konstrukcją sprawia, że brudne powietrze pobierane jest z każdej strony urządzenia. Zwiększa to jego wydajność, nie sprawiając przy tym problemu z ustawieniem w pokoju. Dodatkowo należy wspomnieć o aplikacji, dzięki której kontrolujemy prace urządzenia bez wchodzenia do pokoju pociechy. Urządzenie ma zastosowanie do pomieszczeń o maksymalnej powierzchnia 40m2.

Sharp FP-J30

Trzeci z polecanych przez nas modeli to Sharp FP-J30. Jest to najmniejszy z model oczyszczacza tego poducenta. Warto jednak pamiętać, że mimo niewielkich rozmiarów dorównuje on pod wieloma względami większym urządzeniom. Wbudowano w niego generator jonów Plasmacluster High-Density 7000, który neutralizuje niemal wszystkie wirusy, bakterie, alergeny, grzyby czy pleśnie. Co ważne oczyszczacz jest bardzo cichy.

[]