Klimatyzatory

Przedłużona gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu

dowiedz się więcej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

 •   NOWOŚĆ!

  Ideal FAN1

  Wentylator i cyrkulator biurkowo-podłogowy IDEAL FAN 1, to mocny i energooszczędny sprzęt, który zapewnia równomierną cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu. Może pracować jako wentylator biurkowy o wysokości 532 mm lub wentylator podłogowy o wysokości 905 mm.
  490  (z VAT)   
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 599,00 zł
 • Niedostępny
    NOWOŚĆ!

  Sharp UL-C09EA-W

  • 26 m2 Ikona: strzałki wymiarowe
  • 64 dB Ikona: głośnik z falą dźwiękową
  • 2.6 kW Ikona: płatek śniegu
  • Klasa energetyczna - chłodzenie
  Przenośny klimatyzator dedykowany do użytku w pomieszczeniach o powierzchni do 26 m². Charakteryzuje się niskim zużyciem energii, klasa wydajności energetycznej A. Ten przenośny klimatyzator o mocy 9000 BTU kontroluje temperaturę w zakresie 16-30℃. Intuicyjna obsługa i automatyczny tryb pracy to bez wątpienia mocne strony modelu. UL-C09EA-W to model zaawansowany technologicznie o bardzo dobrych parametrach pracy, wydajność nawiewu powietrza na poziomie (wysoka/średnia/niska) – 250/230/210 m3/godzinę. Urządzenie jest ekonomiczne w użytkowaniu i bezpieczne dla środowiska wykorzystuje bowiem ekologiczny czynnik chłodniczy R290. Wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania, rurę okienną oraz lejek. Klimatyzator Sharp pozwala szybko obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a o poziomie temperatury informuje umieszczony na urządzeniu wyświetlacz.
  1 999,00  (z VAT)   
 • Niedostępny
    NOWOŚĆ!

  Sharp UL-Y12EA-W

  • 35 m2 Ikona: strzałki wymiarowe
  • 62 dB Ikona: głośnik z falą dźwiękową
  • 3.5 kW Ikona: płatek śniegu
  • 3.1 kW Ikona: grzejnik
  • Klasa energetyczna - chłodzenie
  Przenośny klimatyzator o mocy 12 000 BTU dodatkowo wyposażony w pompę ciepła. Model zaawansowany technologicznie o bardzo dobrych parametrach pracy, wydajność nawiewu powietrza na poziomie (wysoka/średnia/niska) – 385/355/325 m3/godzinę. Klimatyzator przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 35 m². Charakteryzuje się bardzo cichą pracą 62 dB oraz niskim zużyciem energii, klasa wydajności energetycznej A. Sharp UL-Y12EA-W to doskonała propozycja dla osób szukających urządzenia niezawodnego, eleganckiego oraz komfortowego w użyciu. Klimatyzator Sharp pozwala szybko obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Urządzenie wyposażone jest w pilot zdalnego sterowania oraz kółka transportowe. Sharp UL-Y12EA-W wyposażony jest w pompę ciepła oraz rurę odprowadzającą ciepłe powietrze.
  3 099,00  (z VAT)   
 • Niedostępny
    NOWOŚĆ!

  Sharp UL-C12EA-W

  • 35 m2 Ikona: strzałki wymiarowe
  • 65 dB Ikona: głośnik z falą dźwiękową
  • 3.52 kW Ikona: płatek śniegu
  • Klasa energetyczna - chłodzenie
  Przenośny klimatyzator o mocy 12 000 BTU Sharp UL-C12EA-W to nowoczesne urządzenie do użytku domowego. Model przeznaczony jest do chłodzenia pomieszczeń o powierzchni do 35 m². Zaawansowany technologicznie o bardzo dobrych parametrach pracy, wydajność nawiewu powietrza na poziomie (wysoka/średnia/niska) 385/355/325 m3/godzinę. Intuicyjna obsługa i automatyczny tryb pracy to bez wątpienia mocne strony modelu. Charakteryzuje się cichą pracą 65 dB oraz niskim zużyciem energii, klasa wydajności energetycznej A. Optymalny w eksploatacji, świetnie wyposażony w panel sterowania z wyświetlaczem LED i pilotem zdalnego sterowania. Urządzenie jest ekonomiczne w użytkowaniu i bezpieczne dla środowiska wykorzystuje bowiem ekologiczny czynnik chłodniczy R290. Klimatyzator Sharp pozwala szybko obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a o poziomie temperatury informuje umieszczony na urządzeniu wyświetlacz.
  2 899,00  (z VAT)   
 • Niedostępny
    NOWOŚĆ!

  Sharp UL-C10EA-W

  • 29 m2 Ikona: strzałki wymiarowe
  • do 65 dB Ikona: głośnik z falą dźwiękową
  • 2.9 kW Ikona: płatek śniegu
  Sharp UL-C10EA-W to przenośny klimatyzator o mocy 10 000 BTU dedykowany do użytku w pomieszczeniach o powierzchni do 29 m². Charakteryzuje się niskim zużyciem energii, klasa wydajności energetycznej A+. Optymalny w eksploatacji, wyposażony w panel sterowania z wyświetlaczem LED i pilotem zdalnego sterowania. Klimatyzator Sharp to model zaawansowany technologicznie o bardzo dobrych parametrach pracy, wydajność nawiewu powietrza na poziomie (wysoka/średnia/niska) – 385/355/325 m3/godzinę. Kontroluje temperaturę w zakresie 16-30℃. Intuicyjna obsługa i automatyczny tryb pracy to bez wątpienia mocne strony modelu. Urządzenie jest ekonomiczne w użytkowaniu i bezpieczne dla środowiska wykorzystuje bowiem ekologiczny czynnik chłodniczy R290. Klimatyzator Sharp pozwala szybko obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a o poziomie temperatury informuje umieszczony na urządzeniu wyświetlacz.
  2 699,00  (z VAT)   

Przenośne Klimatyzatory

W ostatnim czasie przenośne klimatyzatory zyskują na popularności, zwłaszcza, że wykazują porównywalną wydajność i efektywność co klimatyzatory ścienne, a nie wymagają ingerencji w konstrukcję budynku oraz pozwalają na swobodne przenoszenie urządzenia. Działają na podobnej zasadzie co lodówka. Pobierają ciepłe powietrze z pomieszczenia, ochładzają je i za pomocą wentylatora przyjemny chłód rozprowadzają z powrotem. Natomiast ciepło za pomocą rury odprowadzane jest na zewnątrz.

Oprócz funkcji chłodzenia, niektóre klimatyzatory przenośne, dzięki podpięciu ich pod pompę ciepła, mogą ogrzewać powietrze w pomieszczeniu np. w okresach poza sezonem grzewczym. Klimatyzatorem, który skutecznie chłodzi, a w razie potrzeby ogrzewa powietrze jest model Sharp UL-Y12EA-W.

Moc chłodnicza i energooszczędność

Moc chłodnicza to parametr, który powinien nas zainteresować, gdy chcemy dobrze dopasować klimatyzację do naszego mieszkania. Jeżeli będzie za mała moc urządzenia, to nie będziemy zadowoleni z efektu chłodzenia, a rachunki za prąd będę wzrastać.
Najprostszym rozwiązaniem do mieszkania w budynku wielorodzinnym lub niedużego domu jednorodzinnego jest ścienny klimatyzator typu split. Z czego się składa? To tak zwana jednostka wewnętrzna (czyli to urządzanie, które jest montowane na ścianie w mieszkaniu) oraz jednostka zewnętrzna umieszczona na zewnątrz (na ścianie budynku lub na balkonie). Jednostki są połączone rurami, w których przepływa czynnik chłodniczy, przenoszący ciepło z jednostki wewnętrznej do zewnętrznej. Zatem klimatyzacja działa na podobnej zasadzie jak lodówka.
Weźmy jako przykład pokój 20-metrowy. Jaką moc powinien mieć klimatyzator, by skutecznie schłodził pomieszczenie? Najogólniej mówiąc, na 1 metr kwadratowy powierzchni powinno być 0,1 kW mocy chłodniczej.

Jak obliczyć moc chłodniczą?

Prostą metoda wyliczenia potrzebnej mocy chłodzenia jest wzór:
10 m2 = 1 kW mocy chłodzenia

Klimatyzator można też dobrać do powierzchni:
powierzchnia [m2] x 100 = moc chłodnicza [W]

To uproszczone podejście, sprawdzi się w zdecydowanej większości przypadków. Szczególnie w korzystając z klimatyzatorów przenośnych, które można ustawić w dowolnym miejscu.

Przy obliczeniach poza powierzchnią pomieszczenia, trzeba także uwzględnić dodatkowe czynniki, jak powierzchnia okien i to, na którą stronę świata wychodzą. Najcieplej jest po stronie południowej, najchłodniej po północnej.
Jak powierzchnia okien i strona świata wpływają na moc klimatyzacji? Okna od strony południowo-wschodniej – 133 W na 1 m2 okien, od południowo-zachodniej – 243 W na 1 m2 okien, od zachodniej – 299 W na 1 m2 okien, a od południowo-wschodniej i północno-zachodniej – 180 W na 1 m2 okien.

Obliczenie potrzebnej mocy chłodniczej klimatyzatora:

Pokój ma powierzchnię 20 m2 i są w nim okna o łącznej powierzchni 5 m2, okna wychodzą na południowy-wschód, a więc potrzebne jest 133 W na każdy m2 okien. Moc urządzenia powinna wynosić: 20 m2 x 0,1 kW + 5 m2 x 133 W = 2,65 kW

Ten przykład podajemy, by przybliżyć sposób obliczania mocy klimatyzatora potrzebnej do chłodzenia 20-metrowego pokoju. Jednak tylko po konsultacji z doradcami w firmie sprzedającej i montującej urządzenia, można ostatecznie zdecydować, jaki model wybrać.

Jak rozplanować klimatyzację w 3-pokojowym mieszkaniu?

Jeżeli klimatyzacja zostanie zamontowana tylko w salonie i będzie on otwarty na kuchnię, przedpokój to trzeba wtedy barć pod uwagę powierzchnię wszystkich tych pomieszczeń razem. Tylko wtedy będziemy mogli liczyć na skuteczne schłodzenie. Jednak już do dwóch pozostałych pokoi chłód nie dotrze. Chcąc je także schłodzić trzeba zamontować po jednej jednostce wewnętrznej w każdym pokoju. Czy to oznacza że na zewnątrz, czyli na ścianie budynku lub na balkonie będą aż trzy jednostki zewnętrzne? Niekoniecznie. Jest bowiem idealne w takich sytuacja rozwiązanie czyli klimatyzacja typu multisplit. Składa się z kilku jednostek wewnętrznych, które współpracują z jedną jednostką zewnętrzną. Warto wiedzieć, że zakup klimatyzatora multisplit jest bardziej opłacalny niż zakup kilku oddzielnych urządzeń.

idealnepowietrze.pl

ul. Inżynierska 45/u21
53-228 Wrocław
+48 71 345 88 37 kontakt@idealnepowietrze.pl

MEGA Office Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
[]