Oczyszczacz powietrza Blueair – dlaczego warto kupić?

Jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią szwedzkie wzornictwo, stawiają na jakość oraz dbają o środowisko naturalne. Oczyszczacze powietrza Blueair wykonane z materiałów z recyklingu, są wydajne, a do tego zużywają mniej energii niż żarówka.

Blueair – szwedzka tradycja i jakość

Firma Blueair powstała w 1996 roku w Sztokholmie w Szwecji. Już w 2011 roku produkty firmy doceniło Apple, które zainstalowało oczyszczacze Blueair we wszystkich swoich warsztatach Genius Room na całym świecie. Następna była firma Volvo, która wprowadziła ich urządzenia do swoich salonów. W 2016 roku, w dwudziestolecie działalności, Blueair dołączyła do rodziny marek Unilever.

Od samego początku oczyszczacze powietrza Blueair wpisują się w tradycję szwedzkiej szkoły projektowania użytkowego – są uniwersalne, eleganckie oraz wykonane z dobrej jakości materiałów. Posiadają certyfikaty nadawane w niezależnych badaniach oraz liczne nagrody.

Idealnie dopasowany do Twoich wymagań

Oczyszczacze powietrza Blueair dostępne są w ramach sześciu linii produktowych, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby różnych grup użytkowników.

  • Sense+ usuwają 99,97% zanieczyszczeń o wielkości do 0,1 mikrona. Łączą filtrację mechaniczną i elektrostatyczną, dzięki czemu oczyszczacze powietrza z tej linii uzyskują wysoką wydajność oraz są bardzo ciche, szum jest niemal niesłyszalny (29–50 dB). Co więcej, urządzenia zużywają mniej energii niż żarówka, co potwierdziła amerykańska Agencja Ochrony Środowiska.
    Sprzęty z linii Sense+ sprawdzą się w pomieszczeniach do 30 m2 w sypialni, salonie czy gabinecie, zwłaszcza, że dostępne są w sześciu modnych kolorach.
  • Blue Pure wyposażone są w unikalną technologię Blueair HepaSilent, która usuwa skutecznie 99,97% cząsteczek o rozmiarze do 0,1 mikrona, takich jak alergeny, kurz, pyłki, sierść i pleśń. Zintegrowany, laserowy czujnik cząstek mierzy stężenie pyłu zawieszonego (PM 2,5) w pomieszczeniu. Sprawia to, że oczyszczacz jest cichy i wydajny, a dzięki wymiennym filtrom wstępnym o kolorach inspirowanych skandynawską naturą, oczyszczacz powietrza z linii Blue z łatwością dopasujesz do wnętrza swojego domu.
  • Classic posiada wbudowany analizator powietrza Blueair Aware. Oczyszczacz powietrza Classic 680i jest wyjątkowo wydajny i cichy, a mimo, że jest największy ze swojej linii, zużywa mniej energii elektrycznej niż żarówka. Zostało to poświadczone certyfikatem Energy Star. Model ten został wyróżniony przez stowarzyszenie Asthma Allergy Nordic (AAN), które wpiera technologie pomocne dla chorych na astmę i cierpiących na alergie.
  • DustMagnet™ pomaga w ograniczeniu konieczności sprzątania, wychwytuje aż 99% kurzu unoszącego się w powietrzu, zanim osiądzie na podłogach i powierzchniach. Wyposażony jest w funkcję trybu automatycznego z inteligentnym czujnikiem, który monitoruje jakość powietrza w czasie rzeczywistym i automatycznie optymalizuje swoją wydajność. Przyciąga kurz jak magnes. Pracą urządzenia można sterować za pośrednictwem głosu lub aplikacji.
  • HealthProtect to najbardziej zaawansowana seria oczyszczaczy powietrza Blueair zapewniająca ochronę 24/7 przed wirusami i bakteriami. Przykładowo, model 7770i sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 62 m2, zapewniając pięć wymian powietrza na godzinę (zalecane przez Association of Home Appliance Manufacturers (AHAM)) .
  • Seria HealthProtect 7770i została wyposażona w ekran LCD, który oprócz odczytów PM1, PM 2,5 i PM10, pokazuje poziom zanieczyszczeń TVOC/LZO, a także wilgotność i temperaturę powietrza w pomieszczeniu oraz bieżące zużycie filtra głównego.
  • W serii HealthProtect wyloty SpiralAir™ zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić 360°, czyli aby czyste powietrze szybko docierało do każdego zakątka pomieszczenia.
  • Pro przeznaczone są do dużego warsztatu, studia lub biura. Dostosowują się do potrzeb miejsca pracy, dzięki modułowym filtrom i opcjonalnemu modułowi AIM oraz zapewniają profesjonalną wydajność, dzięki wiodącemu w branży wskaźnikowi CADR.

Oczyszczacze powietrza Blueair z HEPASilent Ultra

HEPASilent Ultra to najbardziej zaawansowana technologia filtracji BA, która przy niższym poziomie hałasu i mniejszym zużyciu energii pozwala osiągnąć czystsze powietrze. Technologia łączy w sobie filtrację elektrostatyczną i mechaniczną, aby usunąć 99,97% cząsteczek unoszących się w powietrzu.

Nawet gdy oczyszczacz powietrza jest w trybie czuwania, technologia GermShield aktywnie monitoruje pomieszczenie zabijając wirusy oraz bakterie na filtrach przy użyciu niskiego przepływu powietrza i wyładowań plazmowych. Delikatny strumień powietrza zapobiega natomiast ponownemu rozwojowi zarazków zapobiegając ich osadzaniu na filtrach.

Oczyszczacze powietrza Blueair wykonane są w 100% z nadających się do recyklingu materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. A dodatkowo, wszystkie oczyszczacze powietrza posiadają certyfikat Energy Star, co oznacza, że na najniższych ustawieniach każdy z nich zużywa mniej energii niż tradycyjna żarówka.

Blueair HealthProtect 7770i

Aplikacja mobilna Blueair

Aplikacja pozwala na monitorowanie w czasie rzeczywistym jakości powietrza wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zawiera wiele przydatnych funkcji, umożliwia sterowanie głosem, informuje również o stanie zużycia filtra. Udostępnia cotygodniowy raport dotyczący jakości powietrza.

Nowością jest funkcja “Witaj w domu”, dzięki której oczyszczacz powietrza uruchamia się, gdy jesteś blisko. Aplikacja jest bezpłatna oraz dostępna w języku polskim.

Seria HealthProtect  – dlaczego warto ją wybrać?

W sklepie idealnepowietrze.pl stawiamy na jakość. Wybieramy dla Ciebie tylko te urządzenia, które sami chcielibyśmy używać. W serii HealthProtect szczególnie doceniamy zastosowanie najnowszych technologii HEPASilent Ultra™, GermShield™, SpiralAir™ oraz inteligentnych filtrów, które zapewniają całodobową ochronę przed wirusami i bakteriami.

Oczyszczacze z tej serii charakteryzują się bardzo cichą pracą, wysoką wydajnością oraz niskim zużyciem energii. Ważne jest też to, że każdy komponent został zaprojektowany w Szwecji. Oczyszczacze Blueair HealthProtect neutralizują 99% zarazków i usuwają kurz, pyłki, sierść, pleśń, LZO oraz zapachy, dlatego często polecamy je alergikom.

Co ważne, oczyszczacze powietrza szwedzkiej marki otrzymały certyfikaty i wyróżnienia: Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Certyfikat AHAM CADR, Quiet Mark, Nagrodę IF Design oraz Nagrodę Red Dot Design.

Jakość, styl oraz wydajność – oczyszczacz powietrza Blueair ma dobrą kombinację tych cech. Warto mieć go w swoim domu. Na szczęście nie musisz zastanawiać się który model jest najlepszy do Ciebie i Twojej rodziny. Zrobiliśmy to za Ciebie – nasze rekomendacje zobaczysz tutaj – KLIK.

[]