Oczyszczacz powietrza do biura — dlaczego warto go kupić?

Jednym z popularnych urządzeń, które czynią środowisko biurowe przyjemniejszym, jest oczyszczacz powietrza dla firmy. Nie ma wątpliwości co do tego, że warunki, w jakich dana osoba pracuje, wpływają na jej produktywność. Jeśli biuro jest odpowiednio przygotowane i dobrze wyposażone, istnieje większa szansa na to, że efektywność pracowników utrzyma się na wysokim poziomie. Z tego artykułu dowiesz się m.in., jakie korzyści wynikają z użytkowania oczyszczacza powietrza.

Skąd się biorą zanieczyszczenia w biurze?

Często pojawia się pytanie o to, czy oczyszczacz powietrza do biura to rzeczywiście potrzebny nabytek. Niektórym osobom wydaje się, że w pomieszczeniach tego typu nie pojawia się wiele zanieczyszczeń, dlatego też korzystanie ze specjalnego urządzenia to zbędne udogodnienie. Nic bardziej mylnego. W pomieszczeniach biurowych występuje wiele różnych rodzajów zanieczyszczeń i innych czynników wpływających na jakość powietrza. Oto część z nich:

  • Smog — jego źródłem są głównie spaliny samochodowe i dym unoszący się z kominów w sezonie grzewczym. Smog trafia do pomieszczeń biurowych przez okna i drzwi, dlatego trudno z nim walczyć. Pomocny okazuje się dobrej jakości oczyszczacz powietrza dla firmy. Zabezpiecza on przed tymi zanieczyszczeniami, które powodują m.in. problemy z funkcjonowaniem układu oddechowego.
  • Wirusy i bakterie — w biurze pracuje zwykle wiele osób, które nie zawsze są zdrowe. Wirusy i bakterie pojawiają się w miejscu pracy m.in. z powodu pracowników, którzy przychodzą do firmy, kiedy są przeziębieni. Do powietrza szybko przenikają bakterie i wirusy, które stanowią zagrożenie w szczególności dla mniej odpornych osób.
  • Grzyby i pleśnie — ich źródłem jest zbyt wysoka wilgotność. Z kolei powodem takiego stanu rzeczy jest niewłaściwa wentylacja pomieszczeń, a także brak dbałości o czystość.
  • Promieniowanie elektromagnetyczne — wykorzystywany w biurze sprzęt emituje promieniowanie, które uwalnia do powietrza jony dodatnie. Odpowiadają one m.in. za obniżenie koncentracji i uczucie zmęczenia.

Oczyszczacz powietrza dla firmy korzyści

Jak widzisz, w biurze pojawia się wiele zanieczyszczeń, dlatego też podejmowanie działań mających na celu ich neutralizowanie i usuwanie jest konieczne. Oczyszczacz powietrza dla firmy, o ile jest odpowiednio dobrany, przynosi wiele korzyści.

Dla pracodawców największym atutem stosowania tego typu urządzeń jest wzrost efektywności pracowników. Wykonano na ten temat różne badania, które potwierdziły, że wysoka jakość powietrza poprawia wydajność i ułatwia koncentrację. Kupując oczyszczacz powietrza do biura, zapewnia się też pracownikom ochronę przed różnego rodzaju chorobami. Słabe jakościowo powietrze może nie od razu wpływa na organizm i czasami trudno zauważyć jego negatywne skutki, ale prędzej czy później się one pojawiają. Czyste powietrze to dla pracowników po prostu lepsze warunki pracy.

Dlaczego jeszcze warto kupić oczyszczacz powietrza dla firmy? Za taką inwestycją przemawia skuteczność działania tego typu urządzeń. Odpowiednio dobrany model jest w stanie usunąć z powietrza trujące i szkodliwe substancje. Ponadto dobry oczyszczacz powietrza do biura neutralizuje nieprzyjemne zapachy, jak chociażby dym z papierosów. Dobrze radzi sobie on także z usuwaniem różnego typu alergenów, kurzu i roztoczy.

Niezależnie od tego, czy kupujesz oczyszczacz powietrza dla firmy czy do domowego zastosowania, możesz liczyć na to, że będzie on łatwy w obsłudze. Nowoczesne urządzenia mają też wiele przydatnych i usprawniających użytkowanie funkcji m.in. dają możliwość sterowania oczyszczaczem z telefonu.

Jaki oczyszczacz powietrza do biura wybrać?

Niektórzy odwlekają zakup urządzenia, ponieważ nie wiedzą, jakie wybrać, a w sklepie jest tyle modeli, że trudno podjąć decyzję. Kupując oczyszczacz powietrza dla firmy, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii.

Przede wszystkim sprawdź wydajność danego urządzenia i wybierz taki produkt, który jest dostosowany do wielkości biura czy poszczególnych pomieszczeń. Tylko to zapewni Ci efektywną pracę. Kolejnym ważnym aspektem są filtry, w jakie wyposażono oczyszczacz. Zwróć uwagę także na głośność pracy. Hałaśliwe urządzenie, mimo skutecznego działania, będzie powodowało rozdrażnienie u pracowników. Wybierając oczyszczacz powietrza do biura, miej na uwadze także dostępne funkcje (tj. timer, jonizacja, nawilżanie) oraz koszty eksploatacji.

[]