Oczyszczacz powietrza Sharp – dlaczego warto kupić?

Japońska marka Sharp jest wiodącym producentem oczyszczaczy powietrza. Dzięki opracowaniu technologii Plasmacluster wyznacza trendy w branży. A kompleksowa oferta sprawia, że każdy znajdzie dla siebie sprzęt najwyższej jakości.

Firma Sharp Corporation produkuje elektronikę użytkową od 1912 roku. Powstała w Japonii. Od 2003 roku projektuje oczyszczacze powietrza, które są niekwestionowanym liderem na wielu światowych rynkach, w tym w Polsce.

Oczyszczacze powietrza marki Sharp to urządzenia zaawansowane technologicznie, z innowacyjnymi rozwiązaniami, które są nie tylko skuteczne i wydajne, ale przede wszystkim niezawodne. A także ciche – przy standardowej pracy głośność nie przekracza 25 dB. Są więc doskonałym wyborem do sypialni i pokoju dziecka (posiadają również blokadę rodzicielską).

Wystarczy je włączyć, a resztę pozostawić inteligentnym czujnikom temperatury, wilgotności, kurzu i zapachu, które po analizie warunków panujących w pomieszczeniu dostosowują prędkość oczyszczania i jonizacji powietrza. Filtrują je w kilku etapach, zaczynając od filtra wstępnego, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia (kurz, sierść i włosy), poprzez filtr węglowy eliminujący zanieczyszczenia gazowe i organiczne (lotne związki organiczne, dym papierosowy oraz wszelkie zapachy), a kończąc na filtrze HEPA H13, który neutralizuje pyły zawieszone PM10 i PM2,5, bakterie i alergeny.

Utrzymanie i eksploatacja oczyszczaczy powietrza marki Sharp jest bardzo niska, dzięki długiej żywotności filtrów. Przez to, że są bardzo pojemne, mogą być używane bez wymiany nawet do 10 lat. To jednak nie zwania z ich czyszczenia.  Raz w miesiącu trzeba odkurzyć filtry, a w przypadku oczyszczacza powietrza z nawilżaczem trzeba pamiętać o regularnym odkamienianiu.

UA-KIN40E-H-oczyszczacz-sharp-idealne-powietrze
UA-KIN40E-H-oczyszczacz-sharp-idealne-powietrze

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem Plasmacluster

Oczyszczacze powietrza firmy Sharp na tle konkurencji wyróżnia ostatni etap filtracji, czyli technologia Plasmacluster jonizująca powietrze. Uwalnia ona do otoczenia ujemnie naładowane ciężkie jony (grupy hydroksylowe OH), które łączą się z cząsteczkami, wyciągają z nich wodór i unieszkodliwiają je. Ale także z zanieczyszczeniami – zwiększając wagę, powodują ich opadanie. Oczyszczacz powietrza z jonizatorem przez równoczesne utrzymanie równowagi kationowo-anionowej w powietrzu, wpływa pozytywnie na samopoczucie domowników, ale także wszystkich przebywających w otoczeniu urządzeń elektronicznych, które emitują nadmiar szkodliwych kationów. Dlatego używanie oczyszczacza z jonizatorem jest rekomendowane również w miejscach pracy.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaniem

Oczyszczacze Sharp z nawilżaczem działają na zasadzie ewaporacji. Posiadają zbiornik z wodą, która zaciągana jest przez obracający się filtr będący jednocześnie matą ewaporacyjną. Przepuszczone przez nią powietrze zostaje nawilżone. Optymalny poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu waha się w granicach 40 – 60%. Oczyszczacze z nawilżaczem marki Sharp, dzięki odpowiednim czujnikom temperatury i wilgotności działają w trybie automatycznym – samodzielnie dobierają optymalny poziom nawilżenia powietrza i utrzymują go. Jest to bezpieczne, zdrowe i efektywne rozwiązanie, które pozwala na oddychanie oczyszczonym i odpowiednio nawilżonym powietrzem.

Oczyszczacz Sharp z miernikiem jakości powietrza Ecolife

Oczyszczacze powietrza marki Sharp są tak przemyślane, aby działać bez ingerencji użytkownika. Nie uruchamia się ich z poziomu aplikacji, a z panelu dotykowego na urządzeniu. O jakości powietrza oczyszczacz poinformuje za pomocą wskaźników, w tym wyświetlacza kolorystycznego czy diod. Natomiast czujniki kurzu i zapachu dostosowują prędkość oczyszczania, czujniki temperatury i wilgotności dobierają odpowiednią intensywność nawilżania, a czujniki ruchu i światła ustalą tryb pracy i jasność wyświetlacza w zależności od pory dnia i ilości osób w pomieszczeniu. Większość modeli posiada także programator czasowy, który pozwala na zaprogramowanie urządzenia tak, aby rozpoczęło lub zakończyło pracę o określonej godzinie.

sklep-internetowy-idealne-powietrze-sharp-UA-HG60E-L
sklep-internetowy-idealne-powietrze-sharp-UA-HG60E-L

Najpopularniejsze modele oczyszczaczy powietrza Sharp

Sharp przez cały czas udoskonala swoje produkty i obecnie jest jednym z najchętniej wybieranych producentów oczyszczaczy powietrza. Najpopularniejszymi oczyszczaczami są modele z serii: KC-A, KC-D, KC-G oraz FP-J.

Oczyszczacze powietrza Sharp KC-A

Wprowadzone na rynek w 2013 roku, są pierwszymi urządzeniami marki Sharp typu 3w1, czyli oczyszczaczami z funkcją nawilżacza i jonizatora powietrza. Dzięki wieloetapowej filtracji (zawierają filtr wstępny, węglowy oraz wysokiej jakości filtr HEPA H13) są skuteczne i wydajne, ale równocześnie ciche (w trybie niskim poziom głośności wynosi 16 dB). Tryb automatyczny optymalizuje ustawienia urządzenia do aktualnych warunków dzięki czujnikowi zabrudzeń, wilgotności i temperatury. Oczyszczacze powietrza z serii KC-A są odpowiednie do pomieszczeń o powierzchni 26 m² – 48 m².

W naszym sklepie mamy duży wybór oczyszczaczy powietrza Sharp z serii KC-A.

Oczyszczacze powietrza Sharp KC-D

Seria KC-D to tak naprawdę rozbudowana wersja urządzeń z serii KC-A. Różnią się jedynie wyglądem – są mniejsze i lżejsze, a także dostępne w kolorze czarnym. Na wyświetlaczu dodano nowe informacje – stopień zanieczyszczenia powietrza i poziom wilgotności oraz Timer i funkcję Advanced Auto, która intensywnie produkuje jony, gdy wilgotność powietrza przekracza poziom 70%.

W naszym sklepie mamy duży wybór oczyszczaczy powietrza Sharp z serii KC-

Oczyszczacze powietrza Sharp KC-G

Oczyszczacze z tej serii dostępne są od 2018 roku, posiadają najlepsze cechy poprzednich serii, ale dodatkowo zmodyfikowane. Zmianie uległ wygląd urządzenia oraz wyświetlacza, a także ulepszony został filtr wstępny oraz węglowy. Filtr wstępny jest jeszcze bardziej szczelny, a filtr węglowy jest dodatkowo pokryty powłoką krzemionkową. Oczyszczacze z serii KC-G posiadają aż siedem czujników oraz dodatkowe funkcje: Plasmacluster Spot oraz Auto Advanced.

W naszym sklepie mamy duży wybór oczyszczaczy powietrza Sharp z serii KC-G

Oczyszczacze powietrza Sharp FP-J

Seria oczyszczaczy FP-J to nowość wprowadzona na rynek całkiem niedawno, bo w 2020 roku. Ich głównym przeznaczeniem jest oczyszczanie i jonizacja powietrza, bez funkcji nawilżania. Poszczególne modele sprawdzą się na powierzchni od 22 m² do 62 m².

W naszym sklepie mamy duży wybór oczyszczaczy powietrza Sharp z serii FP-J

Samochodowe oczyszczacze Sharp

Firma Sharp stworzyła także mały, kompaktowy generator jonów wykorzystujący technologię Plasmacluster do oczyszczania powietrza ze szkodliwych patogenów podczas jazdy w samochodzie, ale także podczas pracy i nauki, ponieważ równie dobrze można go postawić na biurku w domu, w pracy czy szkole.

 

Marka Sharp to synonim najwyższej jakości oraz zaawansowanej i niezawodnej technologii. To lider wśród producentów oczyszczaczy powietrza, zajmujący czołowe miejsca w najważniejszych branżowych rankingach. Wybierając urządzenia marki Sharp masz pewność, że Twój dom będzie wolny od wszelkich szkodliwych pyłów, gazów i związków chemicznych zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. W sklepie idealnepowietrze.pl pomożemy Ci wybrać optymalny oczyszczacz powietrza Sharp, który spełni wszystkie Twoje potrzeby.

 

[]