Oczyszczacze powietrza Daikin – rewolucyjne rozwiązania dla czystego powietrza w domu

Obecnie dbanie o jakość powietrza w naszych domach i miejscu pracy staje się coraz bardziej istotne. Zanieczyszczenia wpływają na zdrowie, wywołują alergie i podrażnienia dróg oddechowych, dlatego też coraz więcej osób zaczyna doceniać zalety oczyszczania powietrza, a wśród nich rozwiązanie oferowane przez markę Daikin.

Daikin to wiodący producent systemów klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła. Od niemal 100 lat dostarcza zaawansowane technologie, które poprawiają komfort życia, a jednocześnie przynoszą ulgę środowisku. Od samego początku japońska firma koncentrowała się na tworzeniu produktów, które poprawiają jakość powietrza. Obecnie produkty z logotypem marki Daikin są synonimem jakości i niezawodności.

Oczyszczacze powietrza Daikin zwalczają wirusy i bakterie

Choć nie jest to pierwsze skojarzenie, to ta japońska firma od lat produkuje także efektywne oczyszczacze powietrza, które skutecznie rozprawiają się z zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Jak się okazuje, urządzenia tej marki pomyślnie przeszły testy potwierdzające ich skuteczność w eliminowaniu wirusów. Wyniki badań przeprowadzonych w laboratoriach Institut Pasteur de Lille udowodniły, że oczyszczacze powietrza Daikin neutralizują więcej niż 99,98% ludzkiego koronawirusa HCoV-229E w ciągu 2,5 minuty. To o tyle ważne, że wirus ten należy do tej samej rodziny co koronawirus SARS-CoV-2, który wywołał pandemię COVID-19.

Urządzenia te zostały także ocenione jako w 99,93% skuteczne w zwalczaniu wirusa wywołującego grypę H1N1 – jego eliminacja zajęła 2,5 minuty. Oznacza to, że oczyszczacze powietrza skutecznie rozprawiają się także z chorobami układu oddechowego. Jest to możliwe dzięki połączeniu filtra elektrostatycznego HEPA wychwytującego wirusy, z następującą po nim intensywną ekspozycją na działanie opatentowanej przez firmę Daikin technologii Flash Streamer.

Nowatorska technologia

Na tle konkurencji oczyszczacze powietrza Daikin wyróżnia:

  • Technologia filtracji – zaawansowane systemy filtracji wykorzystane w urządzeniach marki Daikin skutecznie eliminują szkodliwe działanie wszelkich zanieczyszczeń. Filtry HEPA wychwytują drobinki kurzu, sierść zwierząt, pyłki roślin, a nawet bakterie i wirusy, dzięki czemu zapewniają czyste powietrze w pomieszczeniu.
  • Technologia Flash Streamer – ta innowacyjna technologia usuwa z powietrza alergeny, dzięki specjalnym wyładowaniom plazmowym, co korzystnie wpływa na jakość powietrza w naszych domach i biurach.
  • Cicha praca – nikt nie lubi hałasującego sprzętu. Oczyszczacze powietrza Daikin zostały wykonane tak, aby działały niezwykle cicho. Dzięki temu można oddychać czystym powietrzem bez uciążliwego dyskomfortu związanego z hałasem. Świetnie sprawdzą się one w sypialni, aby uciążliwe odgłosy nie przeszkadzały w trakcie snu czy odpoczynku.
  • Sterowanie za pomocą aplikacji – niektóre modele oczyszczaczy powietrza Daikin mogą być sterowane za pomocą aplikacji na smartfony, co pozwala na komfortowe, zdalne sterowanie oraz dostęp do informacji o jakości powietrza w czasie rzeczywistym.
  • Design i funkcjonalność – urządzenia marki Daikin odznaczają się eleganckim designem, który wpasowuje się w różne aranżacje wnętrz. Wiele modeli posiada także dodatkowe funkcje, takie jak nawilżanie powietrza, jonizację czy czujniki jakości powietrza, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. Co więcej, wszystkie funkcje można łatwo skonfigurować za pomocą intuicyjnego panelu sterowania lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.
  • Energooszczędność – oczyszczacze powietrza Daikin posiadają systemy zaawansowanego zarządzania energią, co pozwala na skuteczne oczyszczanie powietrza przy zmniejszonym zużyciu energii. Dzięki temu możemy korzystać z czystego powietrza bez dodatkowych opłat za prąd.

Najlepsze modele oczyszczaczy powietrza Daikin

Oczyszczacze powietrza Daikin idealnie sprawdzą się w domach osób cierpiących na alergie, astmę lub inne choroby układu oddechowego. W sklepie idealnepowietrze.pl polecamy modele:

  • Daikin MC55W, który łączy w sobie technologię Streamer oraz wysokowydajny elektrostatyczny filtr HEPA H13. Dzięki temu urządzenie nie tylko standardowo oczyszcza powietrze, ale również zapewnia jego jonizację.
  • Daikin MCK55W, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 41 m2. Urządzenie zostało wyposażone w elektrostatyczny filtr HEPA H13, nawilżanie, technologię Streamer oraz aktywnego jonowego wyładowania plazmowego, a także katalizator.

 

Posiadanie oczyszczacza powietrza to już nie luksus, ale inwestycja w zdrowie swoje i najbliższych. W sezonie jesienno-zimowym nie bagatelizuj smogu, wirusów i bakterii wywołujących infekcje – postaw na jeden z najcichszych i najbardziej wydajnych oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku. Oddychaj świeżym i sterylnie czystym powietrzem. Bez kompromisów.

 

[]