Sharp UA-HG60E-L

 • 50 m2 Sugerowana powierzchnia
 • 24 dB Poziom hałasu
 • 17 zł/m-c Koszty zużycia energii / m-c
 • 180 zł/rok Koszty roczne filtrów
 
 • Nawilżanie ewaporacyjne
 • Redukuje smog
 • Jonizacja

Sharp UA-HG60E-L, to inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza z technologią Plasmacluster. Oczyszczacz utrzymuje znakomitą jakość powietrza w pomieszczeniu o powierzchni aż 50 m². Urządzenie idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest świeże i czyste powietrze o odpowiedniej i komfortowej wilgotności. Produkt wykazuje świetne parametry techniczne: CADR 408 m3/h, niskie zużycie energii 24 W. Pracując w trybie nocnym emituje zaledwie 24 dB. Wbudowany nawilżacz pracuje na poziomie 630 ml/h, dbając o optymalną wilgotność powietrza. Oczyszczacz otrzymał atest higieniczny przyznawany przez PZH.

Dostępny
Wysyłka 48h
Gwarancja 2 lata

2 699,00  z VAT     

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 999,00 zł
Kategoria: Tagi: , , , , , , , , , , Product ID: 13743Do pobrania: Instrukcja obslugi
Oczyszczacz Sharp UA-HG60E-L

Oczyszczacz Sharp oferuje tryb pracy manualny, automatyczny oraz nocny. W trybie manualnym oczyszczacz pracuje w trzech prędkościach. Bardzo cichy tryb nocny, to gwarancja najwyższej kultury pracy niezależnie od pory dnia. Tryb automatyczny, w którym urządzenie samo dostosowuje intensywność oczyszczania do danych pochodzących z aż sześciu czujników. Dzięki funkcji Auto obsługa oczyszczacza nie wymaga wielkiego zaangażowania. Niewątpliwym atutem oczyszczacza, są funkcje dostosowane do potrzeb użytkownika. Dedykowany alergikom tryb Pollen umożliwia pozbycie się blisko 98% pleśni, pyłków, roztoczy i innych obecnych w otoczeniu alergenów. Dostępny w urządzeniu tryb Ion Spot umożliwia neutralizację nieprzyjemnych zapachów, bakterii i wirusów z przedmiotów oraz ubrań. Intensywny program Ion Shower pozwala w ciągu godziny skutecznie oczyścić pomieszczenie, przygotowując je do wysoce regenerującego snu. Funkcja Auto Advanced, to intensywna produkcja jonów, której zadaniem jest szybka eliminacja zarodników pleśni i grzybów. Jest częścią trybu automatycznego i włączy się, kiedy wilgotność powietrza przekracza zalecany dla zdrowia poziom. Na uwagę zasługuje też funkcja Auto Louver polegająca na automatycznym zamknięciu rolety wywiewnej w przypadku wyłączenia urządzenia, dzięki czemu jego wnętrze pozostaje czyste. W urządzeniu nie mogło zabraknąć rozwiązań takich jak blokada rodzicielska czy funkcja Auto Restart.

6 wbudowanych sensorów:

 • Zanieczyszczenia powietrza (kurzu), pyłu PM2.5 – na podstawie wskazań z tych czujników urządzenie steruje pracą oczyszczacza w trybie Intelligent.
 • Temperatury – pomiar temperatury jest dokonywany w celu optymalizacji pracy nawilżacza, który dostosowuje intensywność nawilżania do panującej w pomieszczeniu temperatury powietrza.
 • Wilgotności – monitoruje poziom wilgotności w pomieszczeniu i steruje pracą nawilżacza.
 • Światła – w trybie Intelligent steruje podświetleniem urządzenia oraz w zależności od natężenia światła przełącza bądź nie w tryb nocny.
 • Ruchu – w trybie Intelligent wykrywa ruch w pomieszczeniu i dostosowuje pracę urządzenia.
 • Zapachów – wykrywa m.in. zapach tytoniu.

Ikona: strzałki wymiarowe50 m2
Ikona: głośnik z falą dźwiękową24 dB
Ikona: monety17 zł/m-c
180 zł/rok

Idealnie Czyste Powietrze

 • Zastosowana technologia ewaporacji
 • Funkcja nawilżania oraz jonizacji
 • Chłodzenie dzięki klimatyzatorowi ewaporacyjnemu
 • 3 tryby pracy
 • Kółka transportowe i uchwyty
 • Siedmiostopniowy wskaźnik czystości powietrza
 • Nowe ulepszone filtry, w tym HEPA H13
 • 5-stopniowa filtracja
 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra
 • Kompaktowe rozmiary
 • Certyfikowana skuteczność
 • Duża energooszczędność
 • Bardzo cichy
 • Szczególnie polecany dla alergików

Certyfikaty i wyróżnienia

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG60E-L otrzymał:

 • Certyfikat British Allergy Foundation
 • Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego
 • Złote i srebrne godło Konsumencki Lider Jakości 2023 i 2021

Tryby pracy

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem ewaporacyjnym Sharp UA-HG60E-L posiada trzy tryby pracy nawiewu (wysoki, średni, niski) oraz 6 trybów specjalnych: tryb Intelligent (automatyczny), tryb Auto Advanced, tryb Pollen, tryb nocny, tryb Ion Shower, Plasmacluster Ion Spot.

Intelligent Mode – inteligentny tryb oczyszczania i nawilżania w oparciu o informacje z 6 czujników – 7 wskazań: PM2.5, kurzu, nieprzyjemnego zapachu, temperatury, wilgotności, czujnika światła, czujnika ruchu.
Auto Advanced – to intensywna produkcja jonów, której zadaniem jest szybka eliminacja zarodników pleśni i grzybów. Jest częścią trybu automatycznego i włączy się, kiedy wilgotność powietrza przekracza zalecany dla zdrowia poziom.
Tryb nocny, cicha praca – w nocnym trybie pracy urządzenie emituje zaledwie 24 dB. Niski poziom szumów oraz wyświetlacz, który można wyłączyć, sprawia że oczyszczacz powietrza Sharp jest znakomitym rozwiązaniem do sypialni oraz pokoju dziecka, które pozwala oczyścić powietrze, zapewniając spokój podczas snu.
Tryb Pollen – w tym trybie poziom czujnika zanieczyszczenia powietrza (kurzu) jest automatycznie ustawiony na poziom wysoki w celu szybkiego wykrywania i usuwania kurzu i pyłków. Umożliwia pozbycie się blisko 98% pleśni, pyłków, roztoczy i innych obecnych w otoczeniu alergenów.
Tryb Pollen – w tym trybie poziom czujnika zanieczyszczenia powietrza (kurzu) jest automatycznie ustawiony na poziom wysoki w celu szybkiego wykrywania i usuwania kurzu i pyłków. Umożliwia pozbycie się blisko 98% pleśni, pyłków, roztoczy i innych obecnych w otoczeniu alergenów.
Tryb Ion Shower – specjalny tryb pracy oczyszczacza, wykorzystujący technologię Plasmacluster, podczas którego urządzenie emituje jony dodatnie i ujemne w dużej ilości, funkcja szczególnie polecana jako przygotowanie pomieszczenia przed snem. Intensywny program Ion Shower pozwala w ciągu godzinny skutecznie oczyścić pomieszczenie.
Tryb Plasmacluster Ion Spot – to specjalny tryb emisji jonów Plasmacluster o wysokim stężeniu przeznaczony do walki z zapachami, drobnoustrojami i innymi substancjami znajdującymi się na ubraniach, kanapach i zasłonach. W tym trybie jony są wyrzucane przez boczny wylot powietrza w przód, oczyszczacz należy ustawić w kierunku oczyszczanych rzeczy. Oczyszczacz powietrza marki SHARP całkowicie neutralizuje uciążliwe zapachy w zaledwie 3 godziny pracy.

Jonizacja Plasmacluster 7000

W oczyszczaczu wykorzystana została opatentowana przez firmę Sharp technologia jonizacji powietrza Plasmacluster. Jonizacja Plasmacluster, to sprawdzona metoda, która skutecznie neutralizuje niebezpieczne patogeny takie jak wirusy, bakterie, pleśń, grzyby i alergeny. Eliminuje również nieprzyjemne zapachy (tj. dym papierosowy, pot, zapach zwierząt), zmniejsza elektryczność statyczną usuwając przylegające cząsteczki kurzu, które są najczęstszą przyczyną reakcji alergicznych oraz pozytywnie wpływa na kondycję skóry i włosów. Technologia jest w pełni bezpieczna dla zdrowia oraz środowiska, potwierdzają to liczne badania. Generator jonów Plasmacluster, to technologia oparta na siłach natury, różni się od tradycyjnych jonizatorów tym, że generuje zarówno jony dodatnie, jak i ujemne pozostające ze sobą w równowadze, dając efekt naturalnego zdrowego powietrza. Inspirowana naturą technologia Plasmacluster odtwarza proces oczyszczania powietrza, który zachodzi naturalnie w przyrodzie. Jony cechuje wyjątkowa żywotność oraz wysoka skuteczność, są w stanie dotrzeć daleko i neutralizować zanieczyszczenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Dzięki technologii Plasmacluster powietrze staje się zdrowe i rześkie, a równowaga kationowo-anionowa w pomieszczeniu, wpływa pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie użytkowników. W oczyszczaczach marki Sharp wykorzystywane, są głównie dwa rodzaje jonizatora: generator Plasmacluster High Density 7000 oraz 25000. W prezentowanym modelu zastosowano HD7000.

OCZYSZCZANIE POWIETRZA REDUKCJA
ELEKTRYCZNOŚCI
STATYCZNEJ
UNOSZĄCE SIĘ W POWIETRZU:
PLEŚŃ WIRUSY BAKTERIE ALERGENY
49 MINUT 18 MINUT 51 MINUT 51 MINUT 13 MINUT
Testowane
w pomieszczeniu
25 m² 25 m² 25 m² 25 m² 41 m²

Na podstawie badań przeprowadzonych przez zewnętrzne jednostki badawcze. Materiały źródłowe Sharp.

Czyste powietrze w Twoim domu

Zdrowie, to jedno z głównych wyzwań dynamicznie rozwijającego się świata. Kluczową rolę odgrywa powietrze, którym oddychamy. Odetchnij świeżym powietrzem, które poprawi jakość Twojego snu i pozwoli na lepszą regenerację organizmu.

Filtracja na poziomie 99,97%

Oczyszczacz Sharp wyposażony jest w system pięciostopniowej filtracji. Pierwszym etapem jest filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia takie jak kurz, włosy, sierść oraz inne duże cząsteczki. Drugim etapem jest filtr węglowy, który pochłania szkodliwe gazy, w tym LZO, a także eliminuje brzydkie zapachy. Trzecim etapem oczyszczania jest wysokowydajny filtr HEPA H13 o skuteczności, co najmniej 99,97% zatrzymywania cząsteczek większych, niż 0,3 mikrona. Filtr ten skutecznie zatrzymuje najmniejsze szkodliwe cząsteczki oraz patogeny takie jak wirusy, bakterie, pleśń czy alergeny. Bez problemu poradzi sobie także z najbardziej niebezpiecznymi frakcjami smogu, takimi jak pył zawieszony PM10 czy PM2.5. Ze względu na swoją wielofunkcyjność Sharp UA-HG60E-L został wyposażony także w filtr nawilżacza, który usuwa z wody osad i mikroorganizmy. Całości dopełnia opatentowana przez firmę Sharp technologia jonizacji powietrza Plasmacluster.
Oczyszczacz wyposażony został w nowe ulepszone filtry, które zatrzymują nawet najdrobniejsze pyły, 3-krotnie zwiększając absorpcję zanieczyszczeń.

Nawilżanie ewaporacyjne

Nawilżanie powietrza odbywa się przy wykorzystaniu technologii ewaporacji. Wbudowany nawilżacz o wydajności 630 ml/h oraz łatwy w napełnianiu zbiornik na wodę o pojemności 3 litrów, dodatkowo umożliwia wykorzystywanie oczyszczacza do obniżenia temperatury powietrza. Urządzenie wyposażone zostało w higrostat pozwalający utrzymać optymalną wilgotność, natomiast specjalny filtr dba o czystość wody. Na panelu UA-HG60E-L znajdują się diody, które informują o pustym zbiorniku i pojawieniu się nieprzyjemnych zapachów.

Kluczowe funkcje

 • 6 sensorów: PM2.5, kurzu, wilgotności, temperatury, światła oraz zapachu
 • 7 Pomiarów Intelligent Automatic Operation
 • Technologia Plasmacluster
 • Praca automatyczna dostosowana do jakości powietrza
 • Tryb Clean Ion Shower
 • Tryb Sleep
 • Intuicyjny panel sterowania z funkcją regulacji podświetlenia
 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra
 • Sygnał dźwiękowy informujący o braku wody w zbiorniku
 • Automatyczne zamykanie wywiewu
 • Wyłącznik czasowy
 • Blokada rodzicielska
 • Funkcja autorestart

Rozwiń opis

Cechy oczyszczacza

 • urządzenie z oficjalnej dystrybucji SHARP POLSKA!
 • Filtr wstępny - pochłanianie kurzu i innych większych cząstek
 • Filtr węglowy - redukcja brzydkich zapachów i gazów
 • Filtr HEPA H13 - neutralizacja alergenów, pleśni, wirusów, bakterii oraz innych bardzo drobnych elementów jak pył zawieszony(smog) o wielkości rzędu 0,3 mikrona
 • nawilżanie i oczyszczanie w oparciu o 7 wskazań z 6 czujników: PM2.5 kurzu, nieprzyjemnego zapachu, temperatury, wilgotności, czujnik światła, czujnik ruchu
 • redukcja smogu
 • antyalergiczny tryb Pollen oczyszczający powietrze z alergenów i drażniących zanieczyszczeń
 • 2 wyloty powietrza zapewniające jeszcze bardziej efektywną pracę urządzenia
 • nowe ulepszone filtry zatrzymujące nawet najdrobniejsze pyły zapewniają 3x lepszą absorpcję zanieczyszczeń
 • technologia Plasmacluster (generator dodatnich i ujemnych jonów - 7000 cm3)neutralizująca bakterie, wirusy raz zarodniki grzybów z powietrza
 • bezpieczne chłodzenie dzięki klimatyzatorowi ewaporacyjnemu
 • intensywny program Ion Shower pozwalający szybko oczyszczać i dezynfekować pomieszczenia
 • blokada rodzicielska
 • Timer ON/OFF z możliwością zaprogramowania czasu pracy urządzenia
 • zaawansowany tryb Auto
 • 7-stopniowy wskaźnik oczyszczania
 • funkcja stałego monitorowania wilgotności i temperatury powietrza
 • tryb Spot umożliwiający usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z przedmiotów oraz ubrań
 • znaczna poprawa stanu skóry dzięki naturalnemu systemowi oczyszczania jonami
 • do 10 lat żywotności filtrów
 • bardzo cichy (24-53 dB)
 • energooszczędna praca (średnio 24W).

Filtry i akcesoria

 • YITH Badge
  159,00  (z VAT)   
 • YITH Badge
  249,00  (z VAT)   
 • YITH Badge
  349,00  (z VAT)   

Dane techniczne

Waga 10,5 kg
Wymiary 37,0 × 29,3 × 66,0 cm
Zalecana powierzchnia (m2)

50

Zalecana powierzchnia nawilżania (m2)

30

Przepływ powietrza (low/med/max) m3/h

72 / 240 / 408

Przepływ powietrza z nawilżaniem (low/med/max) m3/h

72 / 240 / 342

Pobór prądu (low/med/max) W

6.5 / 40 / 55

Poziom hałasu (low/med/max) dB

24 / 48 / 53

Poziom hałasu z nawilżaniem (low/med/max) dB

24 / 48 / 49

Pojemność nawilżania (ml/h)

630 ml/h

Pojemność zbiornika

3 litry

Tryby pracy

Ion Shower, Pollen, Spot

Blokada rodzicielska

tak

Wyłącznik czasowy

tak

Roczny szacunkowy koszt filtrów

180

Wydajność

408 m3/h

MEGA Office Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com

Podobne produkty

 • oczyszczacz-powietrza-do-domu-KIL80EW-z-filtrem-hepa
  4 499,00  (z VAT)   
Sharp UA-HG60E-LKup terazza 2699 zł
idealnepowietrze.pl

ul. Inżynierska 45/u21
53-228 Wrocław
+48 71 345 88 37 kontakt@idealnepowietrze.pl

MEGA Office Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
[]