Kup teraz i zyskaj dodatkowe 5 % rabatu! W koszyku wpisz kod 5PROMO

Sharp UA-KIN42E-H

 • 28 m2 Sugerowana powierzchnia
 • 17 dB Poziom hałasu
 • 8 zł/m-c Koszty zużycia energii / m-c
 • 210 zł/rok Koszty roczne filtrów
 
 • Nawilżanie ewaporacyjne
 • Sterowanie przez Wi-Fi
 • Jonizacja

Najnowszy model Sharp UA-KIN42E-H, to inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza z technologią Plasmacluster Ion 25000, potrójnym systemem filtrów oraz wskaźnikiem poziomu zanieczyszczenia powietrza. Posiada funkcje IoT i App Control. Pozwalające m.in. na zdalne sterowanie. Model przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 28 m². Urządzenie osiąga przepływ powietrza na poziomie do 240 m³/h i wydajność nawilżania do 440 ml/h, przy jednocześnie bardzo cichej pracy na poziomie 17-46 dB. Sharp UA-KIN42E-H cechuje również niskie zużycie energii, które wynosi 5,5-28 W. Dzięki funkcji nawilżania dba o czystość i zdrową wilgotność powietrza. Posiada też duży zbiornik na wodę, którego pojemność wynosi 2,7 l.

Dostępny
Wysyłka 24h
Gwarancja 5 lat

2 499,00  z VAT     


Oczyszczacz Sharp UA-KIN42E-H

Urządzenie oferuje tryb pracy manualny, automatyczny oraz nocny. W trybie manualnym oczyszczacz pracuje w trzech prędkościach. Bardzo cichy tryb nocny, to gwarancja najwyższej kultury pracy niezależnie od pory dnia. Tryb automatyczny, w którym urządzenie samo dostosowuje intensywność oczyszczania do danych pochodzących z aż pięciu czujników. Dzięki pracy automatycznej obsługa oczyszczacza nie wymaga wielkiego zaangażowania. Niewątpliwym atutem oczyszczacza, są funkcje dostosowane do potrzeb użytkownika. Dedykowany alergikom tryb Pollen umożliwia pozbycie się blisko 98% pleśni, pyłków, roztoczy i innych obecnych w otoczeniu alergenów. Intensywny program Ion Shower pozwala w ciągu godziny skutecznie oczyścić pomieszczenie, przygotowując je do wysoce regenerującego snu. W urządzeniu nie mogło zabraknąć rozwiązań takich jak blokada rodzicielska czy funkcja Auto Restart. UA-KIN42E-H posiada także 3-cyfrowy wskaźnik informujący o stężeniu pyłów PM2.5, wilgotności, temperaturze oraz aktualnym zużyciu energii, to kompletnie nowe rozwiązanie oczyszczaczy Sharp. Dla wygodnego transportu, oczyszczacz wyposażono w kółka jezdne z blokadą oraz uchwyty transportowe.

5 wbudowanych sensorów:

 • Zanieczyszczenia powietrza (kurzu), pyłu PM2.5 – na podstawie wskazań z tych czujników urządzenie steruje pracą oczyszczacza w trybie Intelligent.
 • Zapachów (TVOC/LZO) – wykrywa m.in. zapach tytoniu.
 • Wilgotności – monitoruje poziom wilgotności w pomieszczeniu i steruje pracą nawilżacza.
 • Temperatury – pomiar temperatury jest dokonywany w celu optymalizacji pracy nawilżacza, który dostosowuje intensywność nawilżania do panującej w pomieszczeniu temperatury powietrza.
 • Światła – w trybie Intelligent steruje podświetleniem urządzenia oraz w zależności od natężenia światła przełącza bądź nie w tryb nocny.

Ikona: strzałki wymiarowe28 m2
Ikona: głośnik z falą dźwiękową17 dB
Ikona: monety8 zł/m-c
210 zł/rok

Idealnie Czyste Powietrze

 • Urządzenie wielofunkcyjne – oczyszczacz powietrza z nawilżaczem ewaporacyjnym oraz funkcją jonizacji
 • Unikatowa czarna obudowa
 • Kółka i uchwyty transportowe
 • 5-stopniowa filtracja
 • Bezobsługowa praca
 • Funkcje IoT i App Control
 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra oraz braku wody w zbiorniku
 • Kompaktowe rozmiary
 • Intuicyjny i prosty panel obsługi
 • Duża energooszczędność
 • Bardzo cichy
 • Szczególnie polecany dla alergików

Certyfikaty i wyróżnienia

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIN42E-H otrzymał złote godło Konsumencki Lider Jakości 2024

Aplikacja mobilna i Wi-Fi

Zdalne sterowanie

Pełną kontrolę nad oczyszczaczem zapewnia technologia WiFi i oraz dedykowana aplikacja mobilna Sharp Life. Aplikacja znacznie ułatwia zdalne sterowanie urządzeniem oraz umożliwia odczyt parametrów o każdej porze nawet z dala od domu.
Aplikacja jest bezpłatna oraz dostępna w języku polskim.

Za sprawą dedykowanej aplikacji mobilnej Sharp Air można zdalnie:

 • sprawdzać i zmieniać ustawienia oczyszczacza powietrza
 • być informowanym na bieżąco o jakości powietrza w domu
 • wybrać jeden z 3 trybów prędkości
 • sprawdzić szacowany czas potrzebny na całkowite oczyszczenie powietrza
 • kontrolować stan zużycia filtrów oraz kiedy je wymienić
 • uzyskać informacje jak wymienić filtry
 • ustawić harmonogram tygodniowy

Aplikacja Sharp Air udostępnia raport dotyczący jakości powietrza. Oprogramowanie charakteryzuje intuicyjny interfejs oraz możliwość dopasowania indywidualnych ustawień. Aplikacja Sharp Air gwarantuje jeszcze lepsze wrażenia z korzystania z oczyszczacza.

Pobierz aplikację Sharp Air

Kliknij poniżej, aby pobrać aplikację dla swojego telefonu:

Tryby pracy

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem ewaporacyjnym Sharp KIN42E-H pracuje w 5 ustawieniach pracy: pollen, max, med, low, tryb sleep oraz 4 tryby specjalne.

Tryb intelligent, w którym urządzenie samo dostosowuje intensywność oczyszczania do danych pochodzących z czujników. Dzięki funkcji automatycznej obsługa oczyszczacza nie wymaga wielkiego zaangażowania.
Tryb Ion Shower – specjalny tryb pracy oczyszczacza, wykorzystujący technologię Plasmacluster, podczas którego urządzenie emituje jony dodatnie i ujemne w dużej ilości, funkcja szczególnie polecana jako przygotowanie pomieszczenia przed snem. Intensywny program Ion Shower pozwala w ciągu godziny skutecznie oczyścić pomieszczenie.
Tryb nocny, cicha praca – w nocnym trybie pracy, urządzenie emituje zaledwie 17 dB. Niski poziom szumów oraz wyświetlacz, który można wyłączyć, sprawia że oczyszczacz powietrza Sharp jest znakomitym rozwiązaniem do sypialni oraz pokoju dziecka, które pozwala oczyścić powietrze, zapewniając spokój podczas snu.
Tryb Pollen – w tym trybie poziom czujnika zanieczyszczenia powietrza (kurzu) jest automatycznie ustawiony na poziom wysoki w celu szybkiego wykrywania i usuwania kurzu i pyłków. Umożliwia pozbycie się blisko 98% pleśni, pyłków, roztoczy i innych obecnych w otoczeniu alergenów.

Jonizacja Plasmacluster 25000

W oczyszczaczu wykorzystana została opatentowana przez firmę Sharp technologia jonizacji powietrza Plasmacluster. Jonizacja Plasmacluster, to sprawdzona metoda, która skutecznie neutralizuje niebezpieczne patogeny takie jak wirusy, bakterie, pleśń, grzyby i alergeny. Eliminuje również nieprzyjemne zapachy (tj. dym papierosowy, pot, zapach zwierząt), zmniejsza elektryczność statyczną usuwając przylegające cząsteczki kurzu, które są najczęstszą przyczyną reakcji alergicznych oraz pozytywnie wpływa na kondycję skóry i włosów. Technologia jest w pełni bezpieczna dla zdrowia oraz środowiska, potwierdzają to liczne badania. Generator jonów Plasmacluster, to technologia oparta na siłach natury, różni się od tradycyjnych jonizatorów tym, że generuje zarówno jony dodatnie, jak i ujemne pozostające ze sobą w równowadze, dając efekt naturalnego zdrowego powietrza. Inspirowana naturą technologia Plasmacluster odtwarza proces oczyszczania powietrza, który zachodzi naturalnie w przyrodzie. Jony cechuje wyjątkowa żywotność oraz wysoka skuteczność, są w stanie dotrzeć daleko i neutralizować zanieczyszczenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Dzięki technologii Plasmacluster powietrze staje się zdrowe i rześkie, a równowaga kationowo-anionowa w pomieszczeniu, wpływa pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie użytkowników. W oczyszczaczach marki Sharp wykorzystywane, są głównie dwa rodzaje jonizatora: generator Plasmacluster High Density 7000 oraz 25000. W prezentowanym modelu wykorzystany został najmocniejszy generator jonów Plasmacluster Ion 25000.

OCZYSZCZANIE POWIETRZA REDUKCJA
ELEKTRYCZNOŚCI
STATYCZNEJ
UNOSZĄCE SIĘ W POWIETRZU: PRZYLEGAJĄCE:
PLEŚŃ WIRUSY BAKTERIE ALERGENY PLEŚNIE WIRUSY
14 MINUT 9 MINUT 14 MINUT 14 MINUT 3 DNI 10 GODZIN 2,7 MINUTY
49 MINUT 18 MINUT 51 MINUT 51 MINUT 13 MINUT
Testowane
w pomieszczeniu
25 m² 25 m² 25 m² 25 m² 20 m² 25 m² 41 m²

Na podstawie badań przeprowadzonych przez zewnętrzne jednostki badawcze. Materiały źródłowe Sharp.

Czyste powietrze w Twoim domu

Zdrowie, to jedno z głównych wyzwań dynamicznie rozwijającego się świata. Kluczową rolę odgrywa powietrze, którym oddychamy. Odetchnij świeżym powietrzem, które poprawi jakość Twojego snu i pozwoli na lepszą regenerację organizmu.

Filtracja na poziomie 99,97%

Oczyszczacz Sharp UA-KIN42E-H wyposażony jest w system pięciostopniowej filtracji. Pierwszym etapem jest filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia takie jak kurz, włosy, sierść oraz inne duże cząsteczki. Drugim etapem jest filtr węglowy, który pochłania szkodliwe gazy, w tym LZO, a także eliminuje brzydkie zapachy. Trzecim etapem oczyszczania jest wysokowydajny filtr HEPA H13 o skuteczności, co najmniej 99,97%. Filtr ten skutecznie zatrzymuje najmniejsze szkodliwe cząsteczki oraz patogeny takie jak wirusy, bakterie, pleśń czy alergeny. Całości dopełnia opatentowana przez firmę Sharp technologia jonizacji powietrza Plasmacluster.

Nawilżanie ewaporacyjne

Urządzenie korzysta z bezpiecznej, efektywnej i higienicznej metody nawilżania ewaporacyjnego. Inteligentny nawilżacz powietrza SHARP UA-KIN42E-H posiada zbiornik na wodę o pojemności 2,7l. Dzięki temu woda może być uzupełniana w okresach od 6h do 15h. Konstrukcja zbiornika standardowo zawiera wygodny uchwyt do jego przenoszenia, jest on również wyposażony w duży otwór wlewowy. Nawilżanie wspomaga proces oczyszczania powietrza, przy odpowiedniej wilgotności unosi się o wiele mniej zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak kurz czy pyłki. Zaletą nawilżania ewaporacyjnego jest tworzenie nano molekuł wody (tzw. nanocloud) o wielkości poniżej progu aerozolu. Zapewnia to jej naturalną higieniczność oraz zwiększa efektywność w porównaniu do przestarzałego nawilżania parowego czy ultradźwiękowego. Sam proces nawilżania nie jest widoczny gołym okiem, a wilgotność jest rozprowadzana równomiernie w całej kubaturze pomieszczenia.

Kluczowe funkcje

 • Generator jonów Plasmacluster – High Density 25000
 • Praca automatyczna dostosowana do jakości powietrza
 • Dwa wyloty powietrza: górny i boczny
 • 5 czujników: przykrego zapachu, pyłów, temperatury i wilgotności, światła
 • Wyłącznik czasowy
 • Blokada rodzicielska
 • Wskaźniki: jakości powietrza, nawilżenia oraz konserwacji filtrów

Rozwiń opis

Cechy oczyszczacza

 • urządzenie z oficjalnej dystrybucji SHARP POLSKA!
 • Filtr wstępny - pochłanianie kurzu i innych większych cząstek
 • Filtr z aktywnym węglem krzemionkowym - redukcja brzydkich zapachów i gazów
 • Filtr HEPA H13 - neutralizacja alergenów, pleśni, wirusów, bakterii oraz innych bardzo drobnych elementów jak pył zawieszony(smog) o wielkości rzędu 0,3 mikrona
 • filtr wodny - mata ewaporacyjna odpowiedzialna za nawilżanie
 • nawilżanie i oczyszczanie w oparciu o 5 czujników: kurzu i PM 2.5, temperatury, wilgotności, zapachów(TVOC/LZO) i czujnik światła
 • 3-cyfrowy wskaźnik informujący o stężeniu pyłów PM2.5, wilgotności, temperaturze oraz aktualnym zużyciu energii
 • redukcja smogu
 • antyalergiczny tryb Pollen oczyszczający powietrze z alergenów i drażniących zanieczyszczeń
 • technologia Plasmacluster 25000 (potężny generator dodatnich i ujemnych jonów - 25000 cm3)neutralizująca bakterie, wirusy raz zarodniki grzybów z powietrza
 • intensywny program Ion Shower pozwalający szybko oczyszczać i dezynfekować pomieszczenia
 • funkcja stałego monitorowania wilgotności i temperatury powietrza
 • naturalne i bezpieczne nawilżanie ewaporacyjne
 • znaczna poprawa stanu skóry dzięki naturalnemu systemowi oczyszczania jonami
 • bardzo cichy (17-46 dB)
 • energooszczędna praca (5,5-28W)

Filtry i akcesoria

Dane techniczne

Waga 8,2 kg
Wymiary 23 × 38,4 × 61,9 cm
Zalecana powierzchnia (m2)

28

Zalecana powierzchnia nawilżania (m2)

18

Przepływ powietrza (low/med/max) m3/h

60 / 120 / 240

Przepływ powietrza z nawilżaniem (low/med/max) m3/h

60 / 120 / 210

Pobór prądu (low/med/max) W

6.5 / 14 / 24

Poziom hałasu (low/med/max) dB

19 / 40 / 46

Poziom hałasu z nawilżaniem (low/med/max) dB

20 / 40 / 43

Pojemność nawilżania (ml/h)

440 ml/h

Pojemność zbiornika

2,5 litra

Tryby pracy

Ion Shower, Pollen

Blokada rodzicielska

tak

Wyłącznik czasowy

tak

Roczny szacunkowy koszt filtrów

200

Wydajność

240 m3/h

MEGA Office Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com

Podobne produkty

Sharp UA-KIN42E-HKup terazza 2499 zł
idealnepowietrze.pl

ul. Inżynierska 45/u21
53-228 Wrocław
+48 71 345 88 37 kontakt@idealnepowietrze.pl

MEGA Office Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
[]